facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Sport i rekreacja

Zajęcia sportowo-rekreacyjne są dedykowane dzieciom i młodzieży. Zajęcia są bezpłatne i dostępne dla wszystkich tych, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania i spędzać wolny czas wśród rówieśników. Zapewniamy przyjazną atmosferę, specjalistyczną pomoc Naszych prowadzących i wsparcie kolegów z grupy. Oferujemy szereg dyscyplin, które znajdziesz poniżej, sprawdź rozkład zajęć, wybierz coś dla siebie i skontaktuj się z Nami – biuro@ssm.gda.pl Odpowiemy na wszystkie pytania, sprawdzimy dostępność miejsc na wybranych zajęciach i przekażemy szczegółowe informacje.

 
Fitness
Oddziaływanie ruchem na zdrowie fizyczne za pomocą m.in.: ćwiczeń aerobowych, anaerobowych, oporowych, izometrycznych i rozciągających.
 
Gry i zabawy
Zajęcia opierają się na szeroko rozumianej aktywności fizycznej z elementami rekreacji.
 
Wioślarstwo
Dyscyplina sportowa polegająca na wprowadzeniu w ruch łodzi pływającej po wodzie przy użyciu siły mięśni wioślarza.
 
Piłka ręczna
Piłka ręczna to dyscyplina sportowa, która znacząco wpływa na kształtowanie sylwetki i wzmacnianie ciała.
 
Gry zespołowe
Dyscyplina sportu, w której biorą udział dwie drużyny o określonej liczbie zawodników rywalizujących ze sobą.
 
Zajęcia sportowo-rekreacyjne
W procesie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży szczególną rolę ze względów zdrowotnych, wychowawczych i dydaktycznych odgrywają zajęcia sportowo-rekreacyjne.
 
Szachy
Szachy są połączeniem etyki, twórczości intelektualnej, sportu i sztuki – zawierają bowiem elementy rozwoju intelektualnego, zasady fair-play, kreatywności i szlachetnej rywalizacji.
 
Gimnastyka
Dyscyplina, która odpowiada za wszechstronne kształtowanie ciała, uważana za fundament sprawności fizycznej. Zajęcia z gimnastyki rozpoczęte w wieku dziecięcym skutkują kształtowaniem prawidłowych nawyków ruchowych i często decydują o kontynuowaniu przygody ze sportem.
 
Zajęcia turystyczno-historyczne
Głównym celem zajęć jest rozbudzenie zainteresowań i aktywności uczestników, poznanie historii i kultury kraju, a także kształtowanie postaw patriotycznych. W programie przewidziane są liczne wycieczki m.in. po Gdańsku, Żuławach oraz Warszawie.
 
Animacja czasu wolnego
Zajęcia z szerokim programem animacyjnym, mającym na celu przede wszystkim zapewnienie niebanalnej rozrywki uczestnikom. Zajęcia odbywają się zarówno w terenie, gdzie na uczestników czekają m.in. gry miejskie, gry terenowe, wycieczki piesze, gry przyrodnicze, oraz w sali, w której prowadzone są zajęcia tematyczne.
 
Sporty wodne
Zajęcia skierowane są do dzieci i młodzieży, którzy chcą poznać i opanować technikę pływania zarówno na smoczych łodziach, kajakach, jak i deskach SUP.
 
Smocze łodzie
Drużynowy sport wodny, niezwykle widowiskowy, ale i wymagający fizycznie. Wywodzi się z Chin, gdzie na tradycyjnych smoczych łodziach pływano tysiące lat temu.
 
Piłka nożna
Zdecydowanie najpopularniejsza gra zespołowa na świecie. Uwielbiana przez znaczną część społeczeństwa, w głównej mierze ze względu na ogrom emocji, które towarzyszą każdemu meczowi piłkarskiemu.
 
Lekkoatletyka
Jedna z najstarszych dyscyplin sportu , nazywana Królową Sportu, oparta na naturalnym ruchu. W skład podstawowych konkurencji lekkoatletycznych wchodzą: biegi, skoki, rzuty, pchnięcia, chód.
 
Gimnastyka korekcyjna
Forma ćwiczeń, w których ruch został w głównej mierze podporządkowany celom terapeutycznym. Program realizowany na zajęciach doprowadzić ma do korekcji dotychczasowych wad postawy ciała, jak i do zapobiegania powstawaniu ewentualnych deformacji w przyszłości.
 
Pływanie synchroniczne z elementami gimnastyki
Zajęcia łączące pływanie, gimnastykę i elementy synchroniczne. Odbywają się na basenie oraz na sali gimnastycznej.
 
Pływanie synchroniczne
Dyscyplina nazywana przez wielu baletem wodnym – i to nie bez powodu bo łączy w sobie elementy tańca, gimnastyki i pływania.
 
Nauka pływania
Podstawą przy rozpoczęciu przygody z pływaniem jest adaptacja ze środowiskiem wodnym. Woda daje Nam duże pole do popisu, jeżeli chodzi o naukę poprzez zabawę. Prowadzący zajęcia za pomocą kreatywnych ćwiczeń zachęcają nawet najbardziej opornych uczniów do aktywnego uczestnictwa w zajęciach.
 
Pływanie korekcyjne
Pływanie jest najskuteczniejszym sposobem na korygowanie wad postawy. Lekcje pływania korekcyjnego przyczyniają się zarówno do likwidacji wady, ale i sprzyjają tworzeniu nawyku prawidłowej postawy ciała na przyszłość.
 
Piłka siatkowa
Dyscyplina, której filarem jest praca zespołowa, maksymalnie angażująca uczestników, ale i dająca dużą satysfakcję.
 
Zajęcia rekreacyjne
Na zajęciach rekreacyjnych prowadzący kładą nacisk na wszechstronny rozwój sprawności fizycznej uczestników z uwzględnieniem kształtowania cech motorycznych: szybkości, zwinności, siły i wytrzymałości.
 
Zajęcia turystyczne
Priorytetowym celem zajęć jest stworzenie uczestnikom możliwości odkrywania otaczającego Nas świata. Zajęcia prowadzone są głównie w terenie, gdzie na uczestników czekają m.in. gry miejskie, gry terenowe, gry rekreacyjne, wycieczki piesze, wycieczki autokarowe.
 
Sporty siłowe
Zajęcia łączą w sobie elementy klasycznego treningu siłowego i popularnego w ostatnim czasie CrossFitu. Ćwiczenia mają za zadanie utrzymać ciało w dobrej kondycji, kształtować właściwe proporcje sylwetki i rozwijać wytrzymałość.
 
Zajęcia rekreacyjne z elementami sztuki
Stworzone z myślą o osobach, które szukają sposobu na odkrywanie swojego twórczego potencjału oraz chcą nauczyć się jak radzić sobie ze stresem, problemami dnia codziennego poprzez aktywność twórczą i metody relaksacyjne.
 
Cheerleading
Niezwykle efektowna, ale i wymagająca dyscyplina sportowa. Łączy w sobie zarówno gimnastykę, akrobatykę jak i taniec. Istotnym elementem cheerleadingu jest praca zespołowa, która przekłada się na efekt końcowy treningów, czyli energiczną choreografię wykonywaną do muzyki.
 
Sport i rekreacja
 

Nadchodzące imprezy

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl
elek. skrzynka podawcza ePUAP: /GZSISS/SkrytkaESP

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl