domyślna
  –

Mini Piłka Nożna

II runda piłki nożnej chłopców + finał

W drugiej rundzie mecze rozgrywamy w grupach systemem "każdy z każdym". Do kolejnego etapu awansują po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy.

Finałowe mecze zostaną rozegrane systemem pucharowym tego samego dnia.

Zespoły grające w drugiej rundzie proszę o ponowne zarejestrowanie się w systemie srs 1/2 wojewódzkich piłka nożna

Zapisy do Piłki nożnej dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci

Szkoły chcące przystąpić do zawodów zobowiązane są zarejestrować się w systemie rejestracji szkół (srs.szs.pl) i dokonać zgłoszenia do 05.04.2024 r.

Terminarz i system rozgrywek zostanie opublikowany po zamknięciu listy uczestniczących szkół.

Szkoły, które zgłoszą się po terminie nie będą mogły uczestniczyć w zawodach.

Utworzono: 2024-03-23 08:08

I runda piłki nożnej chłopców w ramach Mistrzostw Gdańska Igrzysk dzieci

Do zawodów zgłosiły się 32 zespoły które zostały podzielone na 8 grup po 4 szkoły. Do kolejnej rundy awansują po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy.

Grupa A,B,C,D - zbiórka o godzinie 8.30 - weryfikacja  9.00 pierwsze mecze

Grupa E.F,G,H - zbiórka o godzinie 11.00 - weryfikacja zgłoszeń 11.30 pierwsze mecze

Mecze rozgrywane będą na boiskach przy ulicy Grunwaldzkiej 244 w dniu 10.10.2023

Szatnie są przechodnie.

Grupa A : SP 79/ SP 48/ SP 84/ SP 69 - BOISKO 1

Grupa B: SP 80/ SP 89 / SP 15/ III STO - BOISKO 2

Grupa C: GASP/ II STO/ SP 42/ SP 83 - BOISKO 3

Grupa D: SP 85/ SP 43/ SP 14/ SP 47 - BOISKO 4 ORLIK (BOISKO ZE SZTUCZNĄ NAWIERZCHNIĄ)

Grupa E: SP Gedania/ SP 8/ SP 1/ SP  50 - BOISKO 1

Grupa F: SP 27/ SP 55/ SP 81/ SP 19 - BOISKO 2

Grupa G: SP 18/ SP 76/ SP 39/ SP 65 - BOISKO 3

Grupa H: SP 2/ SP 29/ SP 6/ Montessori - BOISKO 4 ORLIK ( BOISKO ZE SZTUCZNĄ NAWIERZCHNIĄ)

Rozpiska meczowa Grupy od A-D

Igrzyska Dzieci - Gdańska Olimpiada Młodzieży – MeinTurnierplan.de

Rozpiska meczowa grupy od E-H

Igrzyska Dzieci grupa II - Gdańska Olimpiada Młodzieży – MeinTurnierplan.de

Na rozpisce punkt C oznacza numer boiska.

Utworzono: 2023-10-05 20:47

Eliminacje piłki nożnej chłopców - Igrzyska Dzieci

Szkoły chcące przystąpić do zawodów zobowiązane są zarejestrować się w systemie rejestracji szkół (srs.szs.pl) i dokonać zgłoszenia do 03.10.2023

UCZESTNICTWO

Data i termin eliminacji: 10.10.2023 r.(wtorek)

Program minutowy zostanie podany po zebraniu zgłoszeń.

8OSMOgólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II0
9SMS LO MGSzkoła Mistrzostwa Sportowego Liceum Ogólnokształcące Marcina Gortata0
10SMS Szkoła Mistrzostwa Sportowego 0

Runda

Regulamin dyscypliny

Szkoły przystępujące do współzawodnictwa muszą się zarejestrować przez system rejestracji szkół  srs.szs.pl

I. UCZESTNICTWO

1.     Drużynę stanowią uczniowie jednej szkoły podstawowej urodzeni w 2011 i młodsi, oddzielne zawody dla dziewcząt i chłopców.

2.     Zespół liczy maksymalnie 12 zawodniczek /zawodników (w całym turnieju).

3.     Gospodarz zawodów ma obowiązek zapewnić: piłki do gry, znaczniki dla zespołów. Na rozgrzewkę drużyny powinny zgłaszać się z własnymi piłkami.

II. PRZEPISY GRY

Zawody rozgrywane są zgodnie z niniejszym regulaminem. Pozostałe zasady nie określone w regulaminie – zgodnie z  przepisami PZPN.

1.              Zespół składa się z 5 zawodników w polu + bramkarz,

2.              Zawody powinny być rozgrywane  na boisku o nawierzchni trawiastej o wymiarach szerokość 20 –32 m, długość 40 – 56 m, bramki: 5 x 2 m, dopuszcza się na niższych szczeblach bramki 3 x2 m.,

3.              Czas gry: 2 x 10 - 20 minut + do 5 minut przerwa,

4.              Obuwie:  zgodne z wymogami obiektu sportowego, na którym odbywać się będzie turniej.

5.              Piłka: rozmiar „4”,

6.              Pole karne: prostokąt o wymiarach 7 x 15 m ( w przypadku o wymiarach boiska 20 x 40 m, pole bramkowe wyznacza półłuk o promieniu 6 m (pole jak w piłce ręcznej).

7.              Bramkarz może chwytać piłkę rękami tylko w polu karnym.

8.              Gra bez “spalonego”.

9.              Zmiany hokejowe (błędy będą karane w następujący sposób:  strata piłki lub rzut wolny pośredni).

10.           Rzut karny z 7 m przy bramkach 3 x 2 m lub 9 m przy bramkach 5 x 2 m.

11.           Rzut  od bramki wybijany jest z tzw. „piątki” (czyli z piłki nieruchomo stojącej na ziemi w obrębie pola karnego).   12. Rzut od bramki wybijany jest z „piątki” tylko w obrębie własnej połowy (piłka musi dotknąć podłoża na własnej  połowie).

13.            Bramkarz po chwycie piłki z akcji wprowadza piłkę do gry ręką lub nogą  tylko w obrębie własnej połowy. Piłka  wprowadzona do gry przez bramkarza nie może przekroczyć linii środkowej boiska.

14.            Za złe wprowadzenie przez bramkarza przyznaje się drużynie przeciwnej rzut wolny pośredni, wykonywany z linii  środkowej boiska z miejsca jej przekroczenia. W tym przypadku nie obowiązuje przepis o „prawie korzyści”.

15.            Rozpoczęcie i wznowienie gry ze środka boiska traktowane jest jako rzut wolny pośredni.

16.            Piłka z rozpoczęcia/wznowienia gry może zostać zagrana do tyłu.

17.            Podczas wykonywania stałych fragmentów gry zawodnicy drużyny przeciwnej musza znajdować się przynajmniej w  odległości 5 m od piłki.

18.            Wybicie piłki z autu powinno być wykonane nogą z linii bocznej boiska (piłka stojąca).

19.            Stosuje się następujące kary dyscyplinarne: pierwsze czasowe wykluczenie zawodnika z gry na 1 minutę (zespół gra  w komplecie), drugie czasowe wykluczenie zawodnika z gry na 2 minuty (zespół gra w komplecie), kolejne  wykluczenie  gry oznacza czerwona kartkę (zespół gra w komplecie). Za wybitnie niesportowe zachowanie sędzia pokazuje czerwoną  kartkę (zespół gra w komplecie).

III. PUNKTACJA

Za wygrane spotkanie drużyna otrzymuje 3 punkty, za remis - 1 punkt, za przegrane  0 punktów.         O kolejności zespołów decydują kolejno:

1.   większa liczba zdobytych punktów,

2.   jeżeli dwie lub więcej drużyn uzyska tę samą liczbę punktów:

a.                  bezpośrednie spotkanie pomiędzy zainteresowanymi zespołami

b.                  korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach tych drużyn,       c. lepsza różnica bramek w całym turnieju,

d. większa liczba zdobytych bramek w całym turnieju,

3.  jeżeli powyższe punkty nie przyniosą rozstrzygnięcia należy przeprowadzić rzuty karne między zainteresowanymi       zespołami.

W meczach, które muszą wyłonić zwycięzcę, w przypadku remisu, przeprowadza się dogrywkę trwająca 2 x minut.       Następnie, jeśli dogrywka nie wyłoni wygranych należy przeprowadzić konkurs rzutów karnych po 5, potem po razie do       skutku.

Utworzono: 2023-08-31 09:01