–

Aktualności

2024 | 06 | 05

Siatkówka plażowa w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

Po dwudniowych zmaganiach siatkarzy plażowych w kategoriach Licealiady, w których zwycięzcami zostały zespoły V Liceum pośród żeńskich drużyn i II Liceum Ogólnokształcącego wśród męskich zespołów, przyszedł czas na rozgrywki w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Podobnie jak w przypadku starszych koleżanek i kolegów również reprezentanci szkół podstawowych rozgrywali swoje pojedynki na boiskach Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego przy al. Grunwaldzkiej.

Do zawodów zgłosiło się 8 drużyn co pozwoliło na rozgrywanie meczów dziewcząt i chłopców jednocześnie na dwóch boiskach. W rywalizacji chłopców najlepszą turniejową drużyną, która wygrała wszystkie swoje spotkania zostali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 85. Tak więc tytuł Mistrzów Gdańska oraz złote medale pojechały do szkoły na Suchaninie. Drugie miejsce na podium ze srebrnymi medalami zajęli reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 80 a na najniższym stopniu podium z brązowymi medalami uplasowali się zawodnicy Szkoły Podstawowej nr 46 z Chełmu. Tuz za podium, znaleźli się uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej III STO.

W turnieju dziewcząt najlepiej spisały się reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 61, które w swoich meczach nie straciły ani jednego seta pewnie sięgając po tytuł Mistrzyń Gdańska i złote medale. Srebra wywalczyły reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 85 a brązowe krążki zawisły na piersiach uczennic Szkoły Podstawowej nr 46. Tuż za podium ponownie znalazły się reprezentantki Społecznej Szkoły Podstawowej III STO.

Po zakończeniu turniejowych zmagań dokonano dekoracji wszystkich uczestników zawodów. Trofea w postaci pucharów, medali a także pamiątkowych dyplomów wręczał przedstawiciel organizatora – Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego.