zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  

XIV Rodzinny Bieg Gdańszczan

 

Za nami kolejna edycja Rodzinnego Biegu Gdańszczan. To już czternasty raz kiedy Gdańszczanie biegają aktywizując całe rodziny, szkoły i dzielnice. Jak zwykle, przy pięknej i słonecznej pogodzie, dającej się nieco we znaki uczestnikom, którzy jednak licznie stawili się na starcie biegu.

Zgromadzonych w imieniu Pani Prezydent Miasta Gdańska Aleksandry Dulkiewicz powitał dyrektor Wydziału Rozwoju Społecznego Pan Grzegorz Szczuka. Tuz po powitaniu na kilka minut  biegaczy przejęła instruktora tańca, przy której w rytmach Latino uczestnicy mieli możliwość rozgrzać swoje mięsnie. Punktualnie o 10.30 Pan Grzegorz Szczuka strzałem z pistoletu dał znak do startu. Ruszyli!

Trasa XIV Rodzinnego Biegu Gdańszczan wiodła uliczkami Starego Miasta. Uczestnicy, których zgromadziło się na starcie ponad 700 osób mieli do pokonania 3000 m szlakiem wiodącym przez Ołowiankę, kładkę na Motławie, aby chwilę później przebiec nieopodal Muzeum II Wojny Światowej i Pomnika Obrońców Poczty Polskiej. Następnie malutkimi uliczkami skierowali się w stronę Zielonej Bramy i Baszty, Biegnący co rusz napotykali na swojej drodze wdzięcznych turystów zagrzewających do jeszcze większego wysiłku. Na koniec prosta na ulicy Szafarnia i nareszcie upragniona meta.
Najlepsi pokonali ten dystans w niecałe 15 minut, ale nie czas był najważniejszy podczas tego biegu, tak więc przez następne pół godziny na mecie meldowali się kolejni biegacze owacyjnie witani przez zgromadzonych. Brawo! Wyniki poszczególnych zawodników zostały przesłane na podane numery telefonów lub znajdują się u opiekunów.

Każdy uczestnik, aby zapamiętać na dłużej te miłe chwile, tuż po przebiegnięciu mety otrzymywał pamiątkowy, złoty medal, a po trudzie biegu czekała też na finiszujących woda.

Tymczasem na scenie konferansjer namawiał przybiegających do odpoczynku i wspólnej zabawy. Były śpiewy, żarty, wygłupy i oczywiście były też nagrody.

Pucharami uhonorowano najstarszego i najmłodszego uczestnika. Na dzisiejszych solenizantów czekały też kwiaty i sprzęt piłkarski, a także wejściówki między innymi do Parku Trampolin Jump City,  Klubu Badmintona Garnizor, czy też placu dla dzieci Loopy’s World.

Najwięcej emocji wzbudziło jednak podsumowanie udziału szkół i dzielnic. Uczniowie uczestniczących szkół przekrzykiwali się nawzajem, która z nich zajęła pierwsze miejsce. Wśród szkół najliczniejszą rzeszę stanowiła reprezentacja Szkoły Podstawowej 58. Tuż za nią znalazła się Szkoła Podstawowa nr 47, a trzecie miejsce zajęła głośna grupa Szkoły Podstawowej nr 1.
Najliczniej reprezentowanie dzielnice to w kolejności: Siedlce, Chełm i Piecki – Migowo i to do nich powędrowały nagrody na zajęcia dzielnicowe.

Pan Grzegorz Szczuka wręczył też zgromadzonym nagrody indywidualne, których fundatorami byli: Galeria Bałtycka,  Nadleśnictwo Gdańsk, Jump City, Loopy’s World, Muzeum Narodowe, Hevelianium.

W wesołych nastrojach rozstali się uczestnicy biegu. A już za rok jubileuszowy XV Rodzinny Bieg Gdańszczan, do którego już dzisiaj serdecznie zapraszamy. Dziękujemy i do zobaczenia!


2019-06-09 22:59Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego
Al. Grunwaldzka 244  |  80-314 Gdańsk  |  tel. 48 58 520 68 50  |  biuro@ssm.gda.pl

 
 
 

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Gdańsku

Filia SSM Wałowa

Filia SSM

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej