–

Aktualności

2024 | 03 | 04

Złoto w siatkówce dla IV Liceum Ogólnokształcącego

Po trzech etapach rywalizacji zakończono rozgrywki w kolejnej dyscyplinie Gdańskiej Olimpiady Młodzieży. Tym razem dwadzieścia jeden szkół wystartowało w tegorocznej edycji piłki siatkowej chłopców rozgrywanych w ramach Licealiady.

Zmagania pod siatką rozpoczęto od rywalizacji grupowej. Zespoły w tej fazie zostały podzielone na 5 grup. W każdej z nich reprezentacje gdańskich szkół ponadpodstawowych toczyły rozgrywki systemem „każdy z każdym”. Awans do kolejnego etapu zapewniały sobie zwycięskie drużyny każdej grupy oraz 3 najlepsze ekipy z drugich miejsc. W kolejnej, półfinałowej fazie rywalizacji zespoły podzielono na 2 grupy, z których do turnieju finałowego awansować mogły po dwa najlepsze zespoły.

Do ostatecznej rozgrywki, która rozegrała się 29 lutego br. w IV Liceum Ogólnokształcącym, przystąpiły następujące zespoły szkolne: II Liceum Ogólnokształcące, III Liceum Ogólnokształcące, Państwowe Szkoły Budownictwa, oraz oczywiście gospodarze.
Finałowy turniej rozegrano systemem pucharowym, a więc tylko zwycięzcy pierwszego pojedynku uzyskiwali prawo gry o złote medale, zaś pokonani mieli walczyć i brązowe medale.

Najlepszym turniejowym zespołem i zarazem Mistrzem Gdańska w tym roku szkolnym została drużyna IV Liceum Ogólnokształcącego, która w finałowym meczu pokonała rywali z II Liceum Ogólnokształcącego 2-0 (25:14, 25:19). W finale pocieszenia brązowe medale wywalczyli reprezentanci Państwowych Szkół Budownictwa pokonując 2-1 (25:19, 18:25, 15:9) uczniów III Liceum Ogólnokształcącego.

Po zakończeniu turnieju czołowe zespoły zostały uhonorowane przez koordynatora rozgrywek międzyszkolnych, medalami, pucharami oraz pamiątkowymi dyplomami.

Wyniki Półfinału Siatkówki Chłopców.

Grupa F

1. II LO - VIII LO 2:1 (19:25, 25:8, 15:4)

2. III LO - II LO 0:2 (25:27, 17:25)

3. Mecz o 3 miejsce: PSB - III LO 2:1 (25:19, 18:25, 15:9)

4. Mecz o 1 miejsce: IV LO - II LO 2:0 (25:14, 25:19)

Klasyfikacja końcowa:

1. IV Liceum Ogólnokształcące

2. II Liceum Ogólnokształcące

3. Państwowe Szkoły Budownictwa

4. III Liceum Ogólnokształcące

5-6. VIII Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Łączności.

7-8. GLA, XXI Liceum Ogólnokształcące

9-10. VII Liceum Ogólnokształcące, V Liceum Ogólnokształcące.

11-15. XIX Liceum Ogólnokształcące, I Liceum Ogólnokształcące, X Liceum Ogólnokształcące, XX Liceum Ogólnokształcące, XXIV Liceum Ogólnokształcące

16-20. Zespół Szkół Energetycznych, Conradinum, CKZiU nr 2, Szkoły Ekonomiczne Handlowe, XV Liceum Ogólnokształcące,

21. Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące.