–

Aktualności

2019 | 05 | 30

Lekkoatleci zakończyli Licealiadę

24 maja br. Gdański Stadion Lekkoatletyczny gościł uczestników Gdańskiej Licealiady w Lekkoatletyce. Na starcie zawodów stanęło 8 drużyn żeńskich i 12 męskich, które wystartowały w 12 konkurencjach lekkoatletycznych.  Biegi krótkie,  długie, skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą. W sumie rozdano komplety medali w 14 konkurencjach. Po zakończeniu każdej z nich czołowe „trójki” uhonorowano medalami. Podsumowano również klasyfikację drużynową zarówno dziewcząt, jak i chłopców.

W klasyfikacji dziewcząt pierwsze miejsce zajęły reprezentantki II Liceum Ogólnokształcącego zdobywając 600 punktów. Srebrne medale przypadły w udziale uczennicom V Liceum Ogólnokształcącego. Na najniższym stopniu podium stanęły dziewczęta z XII Liceum Ogólnokształcącego

Wśród chłopców bezkonkurencyjni byli uczniowie XII Liceum Ogólnokształcącego, którzy zdobyli 799 punktów. Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego, a brązowe medale zawisły na szyjach reprezentantów VIII Liceum Ogólnokształcącego.