zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  

Festiwal Korektywy podczas festynu w Szkole Podstawowej nr 56

 

Festyn Rodzinny w Szkole Podstawowej nr 56 przeszedł do historii. W minioną sobotę na wezwanie braci szkolnej odpowiedziało wielu mieszkańców Oruni. Już od rana mieli oni możliwość zakosztować atrakcji przygotowanych przez uczniów i nauczycieli.

Tory przeszkód, gry i zabawy, malowanie twarzy, warsztaty plastyczne, czy wypieki, czekały tego dnia na chętnych uczestników. Nie zabrakło też śpiewu. Każdorazowo występujących uczniów zgromadzeni nagradzali gromkimi oklaskami. A wszystko to na otwartych szkolnych obiektach. Pogoda i humory dopisały, a piknikowego charakteru dodawały z całą pewnością stoiska z żywnością. 

 

Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego włączył się do organizacji festynu rodzinnego w Szkole Podstawowej nr 56 na gdańskiej Oruni proponując Festiwal Korektywy.

Nauczyciele GZSiSS prowadzili kampanię informacyjną na temat wad postawy i sposobów radzenia sobie z nimi. Instruktorzy w przystępny sposób przedstawiali dzieciom i rodzicom jak radzić sobie z wadami postawy. Dla dzieci przygotowano stacje, gdzie w praktyce mogły one zapoznać się z ćwiczeniami. Rodzice bacznie przyglądali się poczynaniom swoich pociech, aby chwilę później zasięgnąć porady u prowadzącego.

To nie wszystko, Na chętnych czekało koło fortuny połączone z quizem o tematyce zdrowotnej. Każdy uczestnik mógł także uzyskać wiedzę na temat swojego ciała. Profesjonalny pomiar i analizę gwarantowała firma Fit Klub. Największą furorę zrobiły jednak przygotowane specjalnie na festyn potrawy. Jak można się domyśleć przygotowane w zgodzie z uwzględnieniem zdrowego trybu życia. Przygotowany poczęstunek tak spodobał się gościom festynu, że po paru minutach nie było po nim śladu.

Trzygodzinne spotkanie dość szybko minęło, ale niezapomniane chwile pozostaną. Oby jak najdłużej. Do zobaczenia z rok.


2019-05-29 08:49Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego
Al. Grunwaldzka 244  |  80-314 Gdańsk  |  tel. 48 58 520 68 50  |  biuro@ssm.gda.pl

 
 
 

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Gdańsku

Filia SSM Wałowa

Filia SSM

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej