–

Aktualności

2024 | 01 | 25

Niespodzianka w mini piłce siatkowej chłopców

Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej Olimpiady Młodzieży w mini piłce siatkowej chłopców. Turniej finałowy, który zgromadził 8 drużyn męskich, rozegrany został w Szkole Podstawowej nr 27 na gdańskich Srebrnikach.

W pierwszej fazie turnieju drużyny rywalizowały w dwóch grupach grając systemem „każdy z każdym. Do rundy finałowej awans z każdej grupy zapewniały sobie tylko 2 zwycięskie drużyny. W ostatniej fazie turnieju chłopców cztery najlepsze zespoły w walce o medale rywalizowały systemem pucharowym.

Nowymi Mistrzami Gdańska nieoczekiwanie zostali reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 85, którzy w finale pokonali faworyzowanych kolegów ze Szkoły Podstawowej nr 6. Trzecie miejsce w tej kategorii, po ciężkich bojach, wywalczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 48 z Zaspy, którzy w finale B pokonali 2-1 zespół gospodarzy ze Szkoły Podstawowej nr 27.

Tuż po zakończeniu zmagań na parkiecie nastąpiła dekoracja medalistów. Wszystkie drużyny zostały wyróżnione pamiątkowymi dyplomami. Trzy czołowe zespoły uhonorowano pucharami oraz pamiątkowymi medalami.

Organizator, Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego, składa podziękowania wszystkim drużynom biorącym udział w turnieju finałowym gratulując osiągniętych rezultatów jednocześnie zapraszając na kolejne dyscypliny Gdańskiej Olimpiady Młodzieży.