–

Aktualności

2023 | 06 | 22

XXIX Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych

Z nadziejami reprezentacja gdańskich lekkoatletów wyruszyła do Łodzi, gdzie najlepsi sportowcy mieli rywalizować w ramach Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych. W zawodach, które odbyły się w dniach 16-18 maja br. na stadionie AZS – AWF Łódź, wzięło udział pięćdziesięciu jeden uczniów gdańskich szkół podstawowych.

Przez dwa dni na stadionie AZS – AWF Łódź, uczniowie rywalizowali w sześciu kategoriach uzależnionych od wieku jak i płci. Ku zadowoleniu trenerów i samych zawodników, z jednym złotym medalem i 10 finałami, reprezentacja Gdańska wraca z tych dwudniowych zawodów.

Złoty medal wywalczył w skoku w dal Jan Błaszczyk. Również w skoku w dal Milena Martys zajęła 5 miejsce. Kinga Burczyc w biegu na dystansie 60 metrów wywalczyła 4 miejsce. Na tym samym dystansie Tymon Wilczewski dobiegł do mety jako piąty. Milena Brzóska w swoim koronnym biegu na 300 metrów zajęła 5 miejsce a Jakub Bilinski na tym samym dystansie był dziesiąty. W skoku w dal Filip Parzyk „wyskakał” 6 miejsce, Kuba Błaszczyk i Szymon Wierejko zajęli 11 pozycję, a Łucja Adamczyk w swojej kategorii zdobyła 8 miejsce.

W finale rzutu piłeczką palantową Antoni Świątek swoja próbą wywalczył ósme miejsce.

Reprezentacja Gdańska wystąpiła w następującym składzie: Szymon Woźnica, Tymon Wilczewski, Jan Błaszczyk, Kinga Burczyc, Milena Martyś, Anna Wanat, Filip Parzyk, Michał Dargiewicz, Milena Brzóska, Julia Szymańska, Maja Dębicka, Maja Nagórska, Martyna Bójko, Łucja Adamczyk, Szymon Borensztein, Oliwier Łaszewicz, Jan Nurzyński, Oskar Martyś, Szymon Olkowski, Maciej Czarkowski, Antoni Lincer, Maja Chojnowska, Marta Czarkowska, Paulina Słońska, Wiktora Romanowska, Kosińska Matylda, Pietrzak Monika, Maja ANdryszak, Jan Kopeć, Kacper Krawczykiewicz, Nicola Gostomska, Szymon Wierejko, Antoni Patryk Sitnik, Jakub Błaszczyk, Kacper Herstowski, Paweł Przybyszewski, Weronika Witosławska, Patrycja Sankowska, Joanna Ciechanowicz, Aleksandra Kacperska, Gierasik Zofia, Jakub Biliński, Agata Olszewska, Kalina Szadejko, Wiktoria Paszczyk, Gaja Zabielska, Dominik Jucewicz, Julian Janeczek, Mira Szadejko, Przemysław Mazurowski. Opiekunami zawodników są: Krzysztof Krystecki, Krzsztof Skalski, Adrian Czwojda, Dariusz Adamczyk, Norbert Kański, Bożena Kamrowska, Waldemar Bajdek, Bernard Kwiatkowski.