Aktualności

2023 | 03 | 15

Siatkówka chłopców w Licealiadzie

Zakończono rozgrywki w kolejnej dyscyplinie Gdańskiej Olimpiady Młodzieży. Tym razem dziewiętnaście szkół wystartowało w tegorocznej edycji piłki siatkowej chłopców rozgrywanych w ramach Licealiady.

Siatkarskie zmagania rozpoczęto od rywalizacji grupowej. Zespoły w tej fazie zostały podzielone na 3 grupy i toczyły rozgrywki systemem „każdy z każdym”. Awans do turnieju finałowego zapewniały sobie tylko po 2 najlepsze drużyny każdej grupy. Zwieńczeniem tej rywalizacji stał się udział 6 najlepszych zespołów w turnieju, który odbył się 10 marca. W Hali Miejskiej Gdańskiego Ośrodka Sportu.

Do ostatecznej rozgrywki przystąpiły następujące zespoły szkolne: II Liceum Ogólnokształcące, XXI liceum Ogólnokształcące, IX Liceum Ogólnokształcące, XV Liceum Ogólnokształcące, Gdańskie Liceum Autonomiczne, XIX Liceum Ogólnokształcące.
Po ubiegłotygodniowym tryumfie reprezentacji dziewcząt Z XV Liceum Ogólnokształcącego tym razem w gronie faworytów znaleźli się uczniowie II i XXI liceum Ogólnokształcącego.

Finałowy turniej składał się z dwóch części. W pierwszej, drużyny zostały podzielone na dwie grupy, aby wyłonić po dwa najlepsze zespoły oraz drugiej, pucharowej, w której cztery najlepsze zespoły powalczyły o medale.

Najlepszym turniejowym zespołem i zarazem Mistrzem Gdańska w tym roku szkolnym została drużyna II Liceum Ogólnokształcącego, która w finałowym turnieju pokonała rywali z XXI Liceum Ogólnokształcącego 2-0. W finale B, trzecie miejsce i brązowe medale wywalczyli reprezentanci IX Liceum Ogólnokształcącego pokonując uczniów XV Liceum Ogólnokształcącego również 2-0.

Po zakończeniu turnieju czołowe zespoły zostały uhonorowane przez koordynatowa rozgrywek międzyszkolnych, medalami, pucharami oraz pamiątkowymi dyplomami.

5. Gdańskie Liceum Autonomiczne; XIX Liceum Ogólnokształcące

7-9. III Liceum Ogólnokształcące, V Liceum Ogólnokształcące, Państwowe Szkoły Budownictwa

10-12. XX Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Łączności, IV Liceum Ogólnokształcące

13 - 19. Zespół Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2, Liceum Spartakus, I Liceum Ogólnokształcące, Szkoły Ekonomiczno Handlowe, XXIV Liceum Ogólnokształcące, ZSK Wizerunku, Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące,