facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Aktualności


2022 | 12 | 05

Halowe Mistrzostwa Gdańskich Szkół w Lekkoatletyce

Kolejny raz dzieci i młodzież z gdańskich szkół podstawowych spotkały się w Hali Lekkoatletycznej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, aby rywalizować podczas Halowych Mistrzostw Gdańskich Szkół w Lekkoatletyce.

 

W przededniu Mikołajek, 4 grudnia br. kolejny raz dzieci i młodzież z gdańskich szkół podstawowych spotkały się w Hali Lekkoatletycznej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, aby rywalizować podczas Halowych Mistrzostw Gdańskich Szkół w Lekkoatletyce. Istnieje wiele powodów, dla których co roku ta grudniowa halowa impreza gromadzi młodych lekkoatletów. Jedni chcą sprawdzić swoją formę w rywalizacji ze swoimi rówieśnikami, dla stawiających swoje pierwsze lekkoatletyczne kroki to pierwszy poważny start, jeszcze inni zachęceni przez kolegów i koleżanki próbują swoich sił.

Celem zawodów była popularyzacja i upowszechnianie lekkoatletyki jako zdrowej i najprostszej formy aktywnego wypoczynku wśród dzieci i młodzieży szkół podstawowych, oraz zachęcenie najzdolniejszych do podjęcia zajęć treningowych w tej dyscyplinie.

W zawodach wzięły udział zarówno dziewczęta jak i chłopcy, którzy podzieleni zostali na 3 kategorie wiekowe: rocznik 2008 – 2009, rocznik 2010 – 2011, rocznik 2012 i młodsi. Uczestnicy rywalizowali w 3 konkurencjach lekkoatletycznych. Chłopcy w skoku w dal i biegach na dystansie 60 oraz 1000 m. W kategorii dziewcząt w zamian za 1000 metrów uczestniczki pobiegły na dystansie 600 metrów.

Każda konkurencja lekkoatletyczna miała swoje zwieńczenie podczas uroczystej dekoracji. Medaliści otrzymali z rąk organizatora – Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego - pamiątkowe medale oraz akcesoria sportowe przydatne podczas treningów młodych lekkoatletów. W sumie rozdano 18 kompletów medali, o które dzielnie walczyło ponad 160 uczestników.

 

Medaliści Halowych Mistrzostw Gdańskich Szkół:

Bieg na dystansie 60 metrów chłopców:

 

2008-2009

1.    Kornel Zieńczuk

2.    Piotr Rauchut

3.    Maksym Stecsenko

2010-2011

1.    Martin Szczerbiński

2.    Jakub Biliński

3.    Szymon Woźnica

2012 i młodsi

1.    Jan Błaszczyk

2.    Wiktor Zieliński

3.    Paweł Przybyszewski

 

Bieg na dystansie 60 metrów dziewcząt:

 

2008-2009

1.    Patrycja Wojda

2.    Julia Grabowska

3.    Emilia Adamczyk

2010-2011

1.    Milena Brzóska

2.    Monika Pietrzak

3.    Maja Andryszak

2012 i młodsi

1.    Anna Want

2.    Nicola Gostomska

3.    Ada Szwajkowska

 

Bieg na dystansie 600 metrów dziewcząt:

 

2008-2009

1.    Klaudia Majewska

2.    Maja Zakrzewska

3.    Anna Łaguna

2010-2011

1.    Zofia Gierasik

2.    Weronika Witosławska

3.    Dorota Wróblewska

2012 i młodsi

1.    Łucja Adamczyk

2.    Zuzanna Sołtys

3.    Wiktoria Paszczyk

 

Bieg na dystansie 1000 metrów chłopców:

 

2008-2009

1.    Adam Laskowski

2.    Michał Laskowski

3.    Daniel Walas

2010-2011

1.    Paweł Wojtasik

2.    Filip Mierski

3.    Ignacy Łukowski

2012 i młodsi

1.    Kuba Błaszczyk

2.    Jeremi Kalinowski

3.    Maksymilian Kielas

 

Skok w dal dziewcząt:

 

2008-2009

1.    Natalia Świątkowska

2.    Emilia Adamczyk

3.    Weronika Janeczek

2010-2011

1.    Milena Brzóska

2.    Natalia Stenka

3.    Monika Pietrzak

2012 i młodsi

1.    Ada Szwajkowska

2.    Anna Wanat

3.    Nikola Gostomska

 

Skok w dal chłopców:

 

2008-2009

1.    Tomasz Baszuro

2.    Moksym Stecsenko

3.    Szymon Górski

2010-2011

1.    Martin Szczerbiński

2.    Stanisław Lipiec

3.    Wiktor Skup

2012 i młodsi

1.    Jan Błaszczyk

2.    Patryk Sitnik

3.    Paweł Przybyszewski

 

Wyniki poszczególnych konkurencji:

 

Bieg na dystansie 60 metrów:

 

Bieg dziewcząt na dystansie 60 metrów kat. 2008-2009

Bieg dziewcząt na dystansie 60 metrów kat. 2010-2011

Bieg dziewcząt na dystansie 60 metrów kat. 2012 i młodsi

Bieg chłopców na dystansie 60 metrów kat. 2008-2009

Bieg chłopców na dystansie 60 metrów kat. 2010-2011

Bieg chłopców na dystansie 60 metrów kat. 2012 i młodsi

 

Bieg na dystansie 600 metrów:

 

Bieg dziewcząt na dystansie 600 metrów kat. 2008-2009

Bieg dziewcząt na dystansie 600 metrów kat. 2010-2011

Bieg dziewcząt na dystansie 600 metrów kat. 2012 i młodsi

 

Bieg na dystansie 1000 metrów:

 

Bieg chłopców na dystansie 1000 metrów kat. 2008-2009

Bieg chłopców na dystansie 1000 metrów kat. 2010-2011

Bieg chłopców na dystansie 1000 metrów kat. 2012 i młodsi

 

Skok w dal:

 

Skok w dal dziewcząt kat. 2008-2009

Skok w dal dziewcząt kat. 2010-2011

Skok w dal dziewcząt kat. 2012 i młodsi

Skok w dal chłopców kat. 2008-2009

Skok w dal chłopców kat. 2010-2011

Skok w dal chłopców kat. 2012 i młodsi

 

 

 

 

 

 



Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl