–

Aktualności

2022 | 11 | 30

Dublet De La Salle w koszykówce 3x3

Kiedy w Licealiadzie walczono o Mistrzostwo Gdańska w Piłce Ręcznej w Szkole Podstawowej nr 8 na gdańskim Chełmie toczono rozgrywki o tytuły mistrzowskie w Koszykówce 3x3.

Na parkiet hali przy ul. Dragana najpierw wybiegły dziewczęta, które w formule rozgrywek „każdy z każdym” wyłoniły zwycięzców.

W tym roku szkolnym tytuł Mistrzyń Gdańska zdobyły uczennice Szkoły Podstawowej im. Św. Jana De La Salle. Srebra wywalczyły dzielne gospodynie zawodów ze Szkoły Podstawowej nr 8. Brązowe krążki zawisły na piersiach zawodniczek Szkoły Podstawowej nr 48. Tuż za podium uplasowały się uczennice Szkoły Podstawowej nr 39.

Po zakończeniu rozgrywek dziewcząt w hali sportowej SP 8 spotkały się drużyny chłopców, które do finałowego turnieju dostały się po wcześniejszych, grupowych eliminacjach. Podobnie jak w przypadku dziewcząt, chłopcy zagrali systemem „każdy z każdym”.

Najlepiej z tym trudnym sprawdzianem poradzili sobie faworyzowani reprezentanci Szkoły Podstawowej im. Św. Jana De La Salle. Srebrne medale wywalczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 27. Brązowe krążki przypadły w udziale dzielnym zawodnikom Szkoły Podstawowej nr 29. Tuz za podium uplasowali się gospodarze ze Szkoły Podstawowej nr 8.

Cztery czołowe drużyny, zarówno turnieju dziewcząt jak i chłopców zostały uhonorowane przez p. dyrektor oraz przedstawiciela Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego medalami, pucharami oraz pamiątkowymi dyplomami.

Gratulując wszystkim drużynom turnieju finałowego osiągniętych rezultatów zapraszamy do udziału w kolejnych dyscyplinach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży!