zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  

Złoto dla dziewcząt XX LO

Z udziałem czterech drużyn, V LO, IX LO, XX LO i IV LO w IV Liceum Ogólnokształcącym odbył się Finał Mistrzostw Gdańska w Piłce Ręcznej dziewcząt. Reprezentacje najlepszych gdańskich drużyn wyłonione podczas wcześniejszej rywalizacji przystąpiły do ostatniego etapy rozgrywek. Dziewczęta zagrały w finale systemem „każdy z każdym” z zaliczeniem meczów poprzedniego etapu. Kolejność gier wyglądała następująco: 1 mecz, godz. 9.00 V – IX, 2 mecz, godz. 9.30 IV – XX, 3 mecz, godz. 10.00 XX – V, 4 mecz, godz. 10.30 IV – IX.
Niespodzianki nie było i Mistrzyniami Gdańska została drużyna XX LO. Być może z tego powodu do końca towarzyszyła im wdzięczna grupa kibiców wyposażonych w rozliczne instrumenty muzyczne. Srebrne medale przypadły w udziale dziewczętom z V LO, a brązowe szczypiornistkom z IX LO. Tuż za podium uplasowały się gospodynie turnieju finałowe uczennice IV LO.
Po zakończeniu rywalizacji drużyny zostały udekorowane pucharami, medalami i pamiątkowymi dyplomami przez przedstawiciela Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego – organizatora Gdańskiej Olimpiady Młodzieży.

1 miejsce - XX LO
2 miejsce - V LO
3 miejsce - IX LO
4 miejsce - IV LO
 
2018-11-18 21:30


Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego
Al. Grunwaldzka 244  |  80-314 Gdańsk  |  tel. 48 58 520 68 50  |  biuro@ssm.gda.pl

 
 
 

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Gdańsku

Filia SSM Wałowa

Filia SSM

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej