zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  

Złoto w tenisie stołowym Licealiady dla III LO i SMS M. Gortata

Ostatnim akcentem tegorocznej edycji tenisa stołowego były finały Gdańskiej Licealiady. Turniej finałowy rozegrano w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 10. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 19 zespołów męskich i 14 zespołów żeńskich. Turniej został podzielony na 2 części. Pierwszego dnia grały dziewczęta, które najpierw rywalizowały w grupach, aby w późniejszym etapie grać systemem pucharowym. Do półfinału dziewcząt awansowały drużyny V LO, III LO, XIV LO i XX LO. W finale naprzeciwko siebie stanęły najlepsze drużyny turnieju III LO i XIV LO. Po pasjonującym pojedynku wygrały dziewczęta III LO i to ono wywalczyły złote medale i sięgnęły po tytuł Mistrza Gdańska. W finale pocieszenia czyli w meczu o 3 miejsce lepsze okazały się uczennice V LO. Drużyna XX LO musiała zadowolić się miejscem tuż za podium.

Drugiego dnia na parkiet hali ZSO nr 10 wyszli chłopcy. Podobnie jak u dziewcząt najpierw toczyli oni zmagania w grupach, a by w kolejnym etapie rozgrywać mecze systemem pucharowym. Do pierwszej „czwórki” turnieju awansowały zespoły I LO, IV LO, ZSŁ, SMS M. Gortata. O złote medale przyszło zmierzyć się drużynom IV LO i SMS M. Gortata. Zdecydowanie lepsi w tym pojedynku okazali się uczniowie SMS Marcina Gortata zdobywając tym samym po raz kolejny tytuł Mistrza Gdańska. Srebra zawisły na szyjach uczniów IV LO, a brązowe medale niespodziewanie wywalczyła ekipa I LO. Gratulacje!


Na zakończenie każdej części turnieju najlepszym drużynom wręczono podziękowania i nagrody. Czołowa „szósta” została uhonorowana pamiątkowymi dyplomami, a pierwsze cztery zespoły otrzymały z rąk przedstawiciela Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego medale i puchary.

Kolejny etap Gdańskiej Olimpiady Młodzieży przeszedł do historii. Do zobaczenia w przyszłym roku.


Czołowe zespoły dziewcząt:

1 miejsce - III LO
2 miejsce - XIV LO
3 miejsce - V LO
4 miejsce - XX LOCzołowe zespoły chłopców:
1 miejsce - SMS Marcina Gortata
2 miejsce - I LO
3 miejsce - IV LO
4 miejsce - Zespół Szkół Łączności
 
2018-11-19 14:10


Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego
Al. Grunwaldzka 244  |  80-314 Gdańsk  |  tel. 48 58 520 68 50  |  biuro@ssm.gda.pl

 
 
 

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Gdańsku

Filia SSM Wałowa

Filia SSM

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej