zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  

W unihokeju dzieci najlepsze SP 81 i SP 35

14.11 br. Szkoła Podstawowa nr 27 gościła finalistów Gdańskich Igrzysk Dzieci w unihokeju dziewcząt i chłopców. Na stracie stanęło osiem drużyn z czego połowę stanowiły dziewczęta, a drugą chłopcy. Do turnieju finałowego zakwalifikowały się drużyny, które podczas wcześniejszych eliminacji osiągnęły najlepsze rezultaty i tak kategorię dziewcząt reprezentowały następujące szkoły: SP 27 – gospodarz turnieju, SP 81, III STO, SP Św. Kazimierz. Kategorię chłopców reprezentowały następujące zespoły szkolne: SP 27, SP 35, SP 81, III STO.

Rozegrano osiem spotkań. Najpierw grały cztery pary półfinałowe, a by później zwycięzcy mogli rozegrać mecze o złote medale, a przegrani powalczyć o brąz.

Wśród dziewcząt w finale zagrały dziewczęta z SP 81, które pokonały koleżanki z SP Św. Kazimierz. Trzecie miejsce przypadło w udziale uczennicom III STO, które pokonały gospodynie.

W kategorii chłopców do finału awansowały drużyny SP 35 i gospodarza SP 27. Niestety gorący doping nie pomógł gospodarzom i złoto w tym roku pojechało do SP 35. W meczu o trzecie miejsce drużyna III STO musiała uznać wyższość kolegów z SP 81.

Po zakończeniu zmagań przyszedł czas na dekorację najlepszych. Wszystkie drużyny turnieju finałowego zostały uhonorowane medalami i pucharami, a także wręczono im pamiątkowe dyplomy. Dekoracji dokonał dyrektor SP 27 w asyście przedstawiciela Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego.

Finał Gdańskich Igrzysk Dzieci był ostatnim akcentem unihokeja podczas tegorocznej Gdańskiej Olimpiady Młodzieży. Wszystkim uczestnikom, a w szczególności medalistom składamy gratulacje. Do zobaczenia za rok.


Klasyfikacja turnieju finałowego dziewcząt:


1 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 81

2 miejsce – Szkoła Podstawowa przy Parafii św. Kazimierza

3 miejsce – III Społeczna Szkoła Podstawowa STO

4 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 27


Klasyfikacja turnieju finałowego chłopców:

reprezentacja SP 81
Fot. P.W.

1 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 35

2 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 27

3 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 81

4 miejsce – III Społeczna Szkoła Podstawowa STO
 
2018-11-20 14:11


Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego
Al. Grunwaldzka 244  |  80-314 Gdańsk  |  tel. 48 58 520 68 50  |  biuro@ssm.gda.pl

 
 
 

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Gdańsku

Filia SSM Wałowa

Filia SSM

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej