facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Aktualności


2022 | 04 | 21

Wiosenna edycja "Czwartków lekkoatletycznych"

Nieubłaganie nadciąga wiosna, a więc niebawem rozpocznie się drugi etap eliminacji do „Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych”. Do zakończenia pozostały jeszcze cztery rundy wiosennej edycji, a w czerwcu br. na najlepszych sportowców czeka ogólnopolski finał.  Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału!

Terminy rundy wiosennej przedstawiają się następująco: 13.04, 21.04, 27.04, 11.05 (finał miejski). Terminy rezerwowe: 28.04, 12.05. Każdorazowo zawody rozpoczną się o godz. 10.00 na Gdańskim Stadionie Lekkoatletycznym przy al. Grunwaldzkiej 244 i potrwają do 13.30.

Zawody „Czwartki Lekkoatletyczne” organizowane corocznie przez Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego gromadzą na starcie najmłodszych sportowców wchodzących dopiero w świat sportu, a chcących wziąć udział w następujących konkurencjach: biegu na dystansie 60 metrów, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową, biegu na dystansie 300 metrów, biegu na dystansie 600 metrów, biegu na dystansie 1000 metrów, pchnięciu kulą.

Prawo startu mają uczniowie trójmiejskich szkół podstawowych. Zawody będą przeprowadzone w trzech kategoriach wiekowych: grupa wiekowa 13 lat - rocznik 2009, II grupa wiekowa 12 lat - rocznik 2010, III grupa wiekowa 11 lat i młodsi - rocznik 2011. Każdy zawodnik może startować podczas jednych zawodów w dwóch konkurencjach: jednej biegowej i jednej technicznej.

Każdorazowo na Gdańskim Stadionie Lekkoatletycznym meldowało się ponad 200 uczestników reprezentujących 10 gdańskich placówek oświatowych, tak więc w obu jesiennych rundach zawodów wystartowało w sumie ponad 400 młodych sportowców.

Dla przypomnienia, poniżej prezentujemy najlepsze wyniki obu jesiennych rund:

  • Piotr Rauchut SP 75 w biegu na 60 m. uzyskał 8,5 s. - rocznik 2009,

  • Tymon Wilczewski SP 8 w biegu na 60 m. uzyskał 9.1 - rocznik 2011,

  • Patrycja Wojda SP 27 w biegu na 60 m. uzyskała 8,5 s. - rocznik 2009,

  • Emilia Adamczyk III STO w biegu na 60 m. uzyskała 8,5 s. - rocznik 2009,

  • Alicja Żenni SP 8 w biegu na 60 m. uzyskała 8,6 s.- rocznik 2009,

  • Milena Brzóska SP 8 w biegu na 60 m. uzyskała 8,8 s. - rocznik 2010,

  • Natalia Stenka SP 75 w biegu na 60 m. uzyskała 8,8 s. rocznik 2010,

  • Patrycja Kaczmarczyk SP 75 w biegu na 300 m. uzyskała 48,6 s. rocznik 2009,

  • Patrycja Bielawska SP 75 w biegu na 600 m. uzyskała 1,52,2 min. rocznik 2009,

  • Weronika Witosławska SP 75 w biegu na 600 m. uzyskała 1,59,6 min. rocznik 2011,

  • Adam Laskowski SP 75 w biegu na 1000 m. uzyskał 3,18,6 min,

  • Piotr Rauchut SP 75 w rzucie piłeczką palantową uzyskał 62 m. rocznik 2009,

  • Milena Dancewicz z SP 75 w rzucie piłeczką palantową uzyskała 37 m. rocznik 2009,

  • Oskar Martyś uzyskał 3,75 w skoku w dal - rocznik 2011.

 

Załączniki:

Regulamin zawodów

Karta startowa

Karta zgłoszenia

Oświadczenie epidemiczne

Zgody

 

 

 

Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl