–

Aktualności

2021 | 09 | 20

Festiwal Sztafet pod dyktando XII Liceum Ogólnokształcącego

17 września na Gdańskim Stadionie Lekkoatletycznym i Rugby gościli uczestnicy Mistrzostw Gdańska w Festiwalu Sztafet. Ta nowa dyscyplina rozgrywana w ramach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży zgromadziła 12 żeńskich i 14 męskich reprezentacji.  Zawody rozegrano w dwóch konkurencjach lekkoatletycznych, biegu 4 x 100 metrów oraz biegu 4 x 400 m. Oczywiście każda z kategorii przewidywała oddzielną rywalizację zarówno dziewcząt jak i chłopców.

Zawody rozegrano w seriach, po których na podstawie uzyskanych czasów wyłoniono medalistów. Bezkonkurencyjne we wszystkich kategoriach okazały się reprezentacje Zespołu Szkół Sportowych i Mistrzostwa Sportowego. Wiadomo, popularna XII to kuźnia lekkoatletycznych talentów.

W kategorii dziewcząt w biegu 4 x 100 m. tuż za wspomnianymi mistrzami srebrne medale wywalczyły uczennice II Liceum Ogólnokształcącego, a brązowe uczennice IX Liceum Ogólnokształcącego. W biegu 4 x 400 m. dziewcząt oczywiście najlepsze były uczennice „dwunastki”. Na drugim miejscu podium uplasowały się ich koleżanki z V Liceum Ogólnokształcącego. Na najniższym stopniu podium stanęły dziewczęta IX Liceum Ogólnokształcącego.

Wśród chłopców w biegu 4 x 100 m, za reprezentantami XII Liceum Ogólnokształcącego uplasowali się zawodnicy „Topolówki”, którzy wyprzedzili uczniów XIX Liceum Ogólnokształcącego. W ostatnim biegu na dystansie 4 x 400 m. Złote medale wywalczyli lekkoatleci z XII Liceum Ogólnokształcącego, wyprzedzając reprezentacje XIX Liceum Ogólnokształcącego i IX Liceum Ogólnokształcącego.

Nie obyło się bez wyróżnienia najlepszych. Nagrody w postaci pucharów, medali i okolicznych dyplomów wręczył przedstawiciel Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego – organizatora powiatowego szczebla rozgrywek.

Mistrzom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom życzymy wytrwałości w dalszych zmaganiach w ramach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży. Już niebawem, bo 29 i 30 września spotykamy się na kolejnej imprezie lekkoatletycznej – sztafetowych biegach przełajowych. Przypominamy, że obowiązują zapisy elektroniczne do zawodów, które kończą się w najbliższy piątek, 24 września. Zapraszamy!