facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Aktualności


2021 | 06 | 02

Finaliści „Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych”

Wielkimi krokami zbliża się finał „Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych”. Pomiędzy 18 i 20 czerwca na łódzki stadion wybiegną lekkoatleci z różnych stron Polski, którzy wystartują w następujących konkurencjach lekkoatletycznych: biegu na 60, 300, 600 i 1000 metrów, skoku w dal, skoku wzwyż, rzucie piłeczką palantową, pchnięciu kulą.
Po przebrnięciu gęstego sita weryfikacji, które składało się z jesiennej i wiosennej rundy eliminacyjnej oraz gdańskiego finału, teraz przyszła kolej na największy sprawdzian sezonu. Już za dwa tygodnie w Łodzi żeńsko – męskie reprezentacje polskich miast rozpoczną rywalizację w trzech kategoriach wiekowych oddzielnie dla dziewcząt i chłopców: I grupa wiekowa 13 lat – rocznik 2008, II grupa wiekowa 12 lat – rocznik 2009, III grupa wiekowa 11 lat i młodsi – rocznik 2010.
Dla przypomnienia, każdy zawodnik mógł startować podczas jednych zawodów w dwóch konkurencjach (jednej biegowej i jednej technicznej). Dotyczyło to także zawodów finałowych w poszczególnych miastach.
W Ogólnopolskim Finale Grand Prix zawodnicy mogą startować w jednej konkurencji (biegowej albo technicznej). Jednak nie może to być konkurencja, w której nie wystartowali w finale miejskim.

Również Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego wystawił liczną reprezentację młodych lekkoatletów.
W biegu na 1000 metrów pobiegną: Sikorski Filip z ZSP 8, Laskowski Adam z SP 27, Walas Daniel z SP 75, Kręgielski Filip z SP 23, Mazurowski Paweł z ZSP 8, Borensztejn Szymon z SP 23.
Na 300 metrów wystartują: Szwedka Nataniel z SP 75, Zaleska Julia z SP 75, Laskowski Michał z SP 27, Górski Filip, Dancewicz Milena z ZSP 8, Szwedka Gloria z SP 75, Kulesza Inka z ZSP 8, Sprengel Aleksander z SP 27, Flis Adam z SP 27, Cholewa Aleksandra z ZSP 8, Zblewska Gaja z SP 80.
W biegu na 60 metrów wystąpią: Paszczyk Mateusz z ZSP 8, Grabowska Julia z SP 47, Kopyłek Aleksandra z SP 5, Rudowski Hubert z SP 80, Pającki Jacek z ZSP 8, Wojda Patrycja          z SP 27, Żenni Alicja z ZSP 8, Biliński Jakub z SP 75, Kowalski Piotr z SP 80, Brzóska Milena z ZSP 8, Jankowska Alicja z SP 23.
Do biegu na 600 metrów przygotowują się: Puzdrowska Anastazja z SP 27, Wierzbanowska Emilia z ZSP 8, Kryszeń Marta z ZSP 8, Kaczmarczyk Patrycja z SP 75, Łaguna Anna z ZSP 2, Bielawska Patrycja z SP 75, Januszkiewicz Kinga z SP 27, Gierasik Zofia z ZSP 8, Glińska Zofia z ZSP 8.
W pchnięciu kulą wystąpi dwoje reprezentantów, Słoński Filip z ZSP 8 i Sprengel Lena z SP 27.
W rzucie piłeczka palantową Gdańsk reprezentować będą: Szczepańska Matylda z SP 27, Rauchut Piotr z SP 75, Mieczkowski Łukasz z SP 80, Kożuchowski Alan z ZSP 8, Sosnowski Maksymilian z SP 75. 
Skoczkowie w dal to: Smyk Filip z SP 27, Świątkowska Natalia z SP 75, Pietrzak Hanna z SP 75, Żurawska Marta z ZSP 8, Mańkowski Mikołaj SP 80, Kieliszczyk Kuba z SP 80, Adamczyk Emilia z III STO, Skup Wiktor z SP 80, Urbański Kuba z ZSP 8, Stenka Natalia z SP 75.
W sumie na łódzkim obiekcie w sześciu konkurencjach lekkoatletycznych Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego reprezentowało będzie 55 dziewcząt i chłopców.

Czekamy na dobre wieści z Łodzi i życzymy powodzenia!

 

  
 
logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl