UCZESTNICTWO
Szkoły chcące przystąpić do zawodów zobowiązane są zarejestrować się w systemie rejestracji szkół (srs.szs.pl) i dokonać zgłoszenia zespołu szkolnego do zawodów w terminie do 28.09.2023 r.
Szkoły, które zgłoszą zespół po terminie, nie będą mogły uczestniczyć w zawodach.
Termin zawodów 05.10.2023 r.
MIEJSCE: HALA KLUBU BADMINTONA „GARNIZON” ul. J. Słowackiego 7 A; Gd-Wrzeszcz
godz. 08:30 - weryfikacja zespołów
godz. 09:00 - rozpoczęcie gier
Każdy zespół szkolny ZOBOWIĄZANY JEST POSIADAĆ własny komplet rakietek i lotek
Wyniki:
Grupa A
SMS - I LO 3-0
I LO - ADE 3-0
SMS - ADE 3-0
Klasyfikacja:
1. SMS
2. I LO
3. ADE
Grupa B
ZSŁ - Spartakus 1-3
Spartakus - XIX LO 3-1
ZSŁ - XIX LO 2-3
Klasyfikacja
1. Spartakus
2. XIX LO
3. ZSŁ
Grupa C
V LO - III LO 0-3
III LO - ZSKW 3-0
ZSKW - V LO 0-3
Klasyfikacja
1. III LO
2. V LO
3. ZSKW
Grupa D
GLA - XX LO 0-3
XX LO - ALO 3-0
ALO - GLA 3-0
Klasyfikacja:
1. XX LO
2. GLA
3. ALO
Półfinały:
SMS - XX LO 3-0
Spartakus - III LO 0-3
Mecz o 3 m
Spartakus - XX LO 0-3
Mecz o 1 m
SMS - III LO 3-0
Klasyfikacja Końcowa:
1. SMS M Gortata - awans do finału woj.
2. III Liceum Ogólnokształcące - awans do baraży
3. XX Liceum Ogólnokształcące
4. Spartakus
5-8.
I Liceum Ogólnokształcące
XIX Liceum Ogólnokształcące
V Liceum Ogólnokształcące
GLA
9-12.
ADE
ZSŁ
ZSKW
ALO
Grupa A
SMS - GLA 3-0
SMS - XXI LO 3-0
SMS - ZSŁ 3-0
GLA - XXI LO 3-1
GLA - ZSŁ 3-1
XXI LO - ZSŁ 3-0
Klasyfikacja:
1. SMS
2. GLA
3. XXI LO
4. ZSŁ
Grupa B
V LO - XIX LO 3-0
V LO - I LO 2-3
V LO - ZSKW 3-0
XIX LO - I LO 0-3
XIX LO - ZSKW 1-3
I LO - ZSKW 3-0
Klasyfikacja:
1. I LO
2. V LO
3. ZSKW
4. XIX LO
Pólfinały:
SMS - V LO 3-0
I LO - GLA 3-0
Mecz o 3m
V LO - GLA 3-0
Mecz o 1m
SMS - I LO 3-0
Klasyfikacja końcowa:
1. SMS M GORTATA - awans do finału woj.
2. I Liceum Ogólnokształcące - awans do barażu
3. V Liceum Ogólnokształcące
4. GLA
5-6. XXI Liceum Ogólnokształcące, ZSKW
7-8. ZSŁ, XIX LO
Szkoły przystępujące do współzawodnictwa muszą się zarejestrować przez system rejestracji szkół srs.szs.pl
1. W zawodach biorą udział drużyny dziewcząt i chłopców.
2. Drużynę stanowią uczniowie jednej szkoły ponadpodstawowej (dziennej), urodzeni w roku 2004 i młodsi. Zespół liczy: - 2 dziewczynki + zawodniczka rezerwowa, - 2 chłopców + zawodnik rezerwowy.
3. Obowiązuje ten sam skład przez cały turniej.
4. Organizator zawodów odpowiada za udostępnienie lotek meczowych. Na rozgrzewkę drużyny powinny zgłaszać się z własnymi lotkami.
1. | Kolejność gier: |
|
|
| I rzut II rzut |
| III rzut |
| A – X Gra podwójna |
| A – Y |
| B – Y |
| B – X |
2. Mecz rozgrywany jest do trzech wygranych gier.
3. Gry rozgrywane są do dwóch - trzech wygranych setów. Sety gra się do 15 pkt (bez prawa podwyższania).
4. Zawodnik rezerwowy może zagrać w grze podwójnej, a w następnej grze może być zawodnikiem podstawowym.
5. W przypadku kontuzji zawodnika, potwierdzonej przez opiekę medyczną, możemy wprowadzić do gry zawodnika rezerwowego.
6. System wyłaniania mistrza uzależniony jest od liczby uczestniczących drużyn.
7. SPRZĘT: Zalecamy lotki firmy Yonex, model MAVIS 350 lub MAVIS 2000. Podczas zawodów organizowanych w systemie Współzawodnictwa Sportowego Szkół nie gramy lotkami piórowymi (takim sprzętem dysponują nieliczne szkoły).
a. Za wygrane spotkanie 3:0 lub 3:1 drużyna otrzymuje 3 punkty,
b. za wygrane spotkanie z wynikiem 3:2 drużyna otrzymuje 2 pkt,
c. za przegrane spotkanie drużyna otrzymuje 1 pkt
d. za walkower drużyna otrzymuje 0 punktów.
O kolejności decyduje:
- większa liczba zdobytych dużych punktów,
- przy tej samej ilości dużych punktów w przypadku dwóch drużyn decyduje bezpośrednie spotkanie, - przy tej samej ilości dużych punktów trzech drużyn decyduje stosunek setów a następnie stosunek małych punktów (lotek) liczony tylko z meczów pomiędzy zainteresowanymi drużynami .