facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Koszykówka


Półfinał Mistrzostw Gdańska w Koszykówce Chłopców

W zawodach mogą wziąć udział szkoły, które awansowały z eliminacji i zarejestrują się w: srs.szs.pl 1/2 wojewódzkich


Grupa E  - 1. SMS MG, 2. X LO, 3. XX LO, 4. XV LO

Termin: 26.02.2024 r. godz 9.30 rozgrzewka 

Miejsce: XX LO ul. Dobrowolskiego 6


Grupa F  - 1. III LO, 2. ZS Łączności, 3. XIX LO, 4. V LO

Termin: 6.03.2024 r (środa) rozgrzewka 8.00

Miejsce: Hala Miejska ul . Kołobrzeska 61


Kolejność spotkań: 1-4, 2-3, 1-2, 3-4, 2-4, 1-3

Do finału awansują po 2 drużyny z każdej grupy.

Utworzono: 2024-01-26 14:58

Finał Mistrzostw Gdańska w Koszykówce Dziewcząt

Finał Mistrzostw Gdańska

W rozgrywkach mogą wziąć udział szkoły, które awansowały z eliminacji i zarejestrują się w systemie srs.szs.pl do 1/2 wojewódzkich

Miejsce zawodów: Hala Miejska ul. Kołobrzeska 61

Termin: 28.02.2024 r. 

Kolejność spotkań:

godz 8.00 SMS MG - II LO

godz. 8.45. XIX LO - VIII LO

godz 9.30. mecz o III miejsce

godz 10.15 mecz o I miejsce

Utworzono: 2024-01-26 14:46

Eliminacje do Mistrzostw Gdańska w Koszykówce Chłopców

System rozgrywek Chłopców.

Do zawodów zgłosiło się 16 szkół.

Termin rozegrania zawodów: 22 – 26.01.2024 r.


Szkoły zostały podzielone na 4 grupy.

Grupa A: SMS MG, I LO, ZS Łączności, GLA

Miejsce rozegrania zawodów: GKW "Drakkar" ul. Sienna 47

Termin: 25.01.2024r (czwartek) godz 12.00

Grupa B: X LO, CKZiU nr 2, III LO, ZS Samochodowych

Miejsce rozegranie zawodów: CKZiU nr 2 ul. Smoleńska 5/7

Termin: 26.01.2024 r (piątek) godz. 9.00

Grupa C: IX LO, XV LO, XIX LO, VII LO

Miejsce rozegranie zawodów: XV LO UL. Pilotów 6

Termin: 26.01.2024 r. (piątek) godz. 9.00

Grupa D: II LO, XX LO, V LO, VIII LO

Miejsce rozegranie zawodów: XX LO ul. Dobrowolskiego 6

Termin: 22.01.2024 r (poniedziałek) godz. 9.00  Nowy termin: 15.02.2024 r. godz. 9.30

Turniej rozgrywamy od początku. 

Do kolejnej rundy awansują po 2 najlepsze drużyny z każdej grupy.

Utworzono: 2024-01-11 19:43

Eliminacje do Mistrzostw Gdańska w Koszykówce Dziewcząt

System rozgrywek dziewcząt.

Do zawodów zgłosiło się 8 szkół.

Termin rozegrania zawodów: 22 – 26.01.2024 r.


Szkoły zostały podzielone na 2 grupy.

Grupa A: SMS MG, VIII LO, ZSKW, V LO

Miejsce rozegrania zawodów: GKW Drakkar ul. Sienna 37

Termin: 25.01.2024 r (czwartek) godz. 9.00

Grupa B: XIX LO, II LO, IX LO, CKZ i U nr2

Miejsce rozegranie zawodów: CKZ i U nr 2 ul. Smoleńska 5/7

Termin: 23.01.2024 r. (wtorek) godz.9.00

Do kolejnej rundy awansują po 2 najlepsze szkoły z grupy.

Utworzono: 2024-01-11 19:41

Zgłoszenia drużyn do Mistrzostw Gdańska w Koszykówce Dziewcząt i Chłopców

W zawodach mogą wziąć udział tylko szkoły, które mają aktualną rejestrację w Systemie Rejestracji Szkół (srs.szs.pl) oraz dokonają obowiązkowego zgłoszenia do rozgrywek Koszykówka oddzielnie dla dziewcząt i chłopców w (srs.szs.pl)

 

Termin zgłoszenia zespołów upływa w dniu 22.12.2023 r. o godz. 23:00

Termin zawodów: zawody dobędą się w okresie od 07.01-12.03.2024 r.

Utworzono: 2023-11-29 15:07

Półfinał Koszykówka Chłopców

Półfinał Koszykówki Chłopców

Gupa E

1. SMS MG - X LO 103:21

2. XX LO - XV LO 69:23

3. SMS MG - XV LO 66:29

4. XX LO - X LO 53:27

5. X LO - XV LO 43:36

6. SMS MG - XX LO 62:36

Kolejność w grupie:

1. SMS MG - awans do finału

2. XX LO - awans do finału

3. X LO

4. XV LO

Utworzono: 2024-02-26 21:21

Eliminacje Koszykówka Chłopców

Eliminacje

Grupa A

1. SMS MG - GLA 51:13

2. I LO - SZŁ 8:28

3. SMS MG - I LO 66:1

4. ZSŁ - GLA 24:20

5. SMS MG - ZSŁ 60-12

6. I LO - GLA 17:21

Kolejność w grupie:

1. SMS MG - awans do 1/2 finału

2. ZS Łączności - awans do 1/2 finału

3. GLA

4. I LO

Grupa B

1. III LO - CKZiU nr 2 40-23

2. CKZiU nr 2 - X LO 5:32

3. ZSS - X LO 22:26

4. III LO - ZSS 46:11

5. X LO - III LO 19:31

6. ZSS - CKZiU nr 2 20:15

Kolejność w grupie:

1. III LO - awans do 1/2 finału.

2. X LO - awans do 1/2 finału

3. ZS Samochodowych

4. CKZiU nr 2 

Grupa C

1. VII LO-XIX LO 23:26

2. XV LO- IX LO 17:16

3. XIX LO - IX LO 37:26

4.VII LO - XV LO 23:31

5. XV LO - XIX LO 20:42

6. IX LO - VII LO 37:38

Kolejność w grupie:

1. XIX LO - awans do 1/2 finału

2. XV LO - awans do 1/2 finału

3. VII LO

4. IX LO

Utworzono: 2024-01-25 17:33

Eliminacje Koszykówka Dziewcząt


Wyniki eliminacji:

Grupa A

1. SMS MG - V LO 93-0

2. VIII LO - ZSKW 61:6

3. SMS MG - VIII LO 32-19

4. ZSKW - V LO 26:4

5. SMS MG - ZSKW 65:4

6. VIII LO - V LO 77:6

Kolejność w grupie:

1. SMS MG - awans do finału

2. VIII LO - awans do finału

3. ZSKW

4. V LO

Grupa B

1. IX LO - XIX LO 26-48

2. XIX LO - CKZiU nr 2 67:10

3. II LO - CKZiU nr 2 82:4

4. IX LO - II LO 28:54

5. CKZiU nr 2 - IX LO 12:39

6. II LO - XIX LO 36:38

Kolejność w grupie:

1. XIX LO - awans do finału

2. II LO - awans do finału

3. IX LO

4. CKZiU nr 2

Utworzono: 2024-01-23 21:51

Regulamin dyscypliny

Szkoły przystępujące do współzawodnictwa muszą się zarejestrować przez system rejestracji szkół srs.szs.pl  

 

 I. UCZESTNICY

1.             Zawody przeprowadzane są osobno w kategoriach dziewcząt i chłopców.

2.             Drużynę stanowią uczniowie szkoły ponadpodstawowej (szkoły dzienne), rocznik 2004 i młodsi.

3.             Zespół liczy maksymalnie 12 zawodników (w turnieju).

4.             Organizator zawodów odpowiada za udostępnienie piłek meczowych. Na rozgrzewkę drużyny powinny zgłaszać się   z własnymi piłkami.

 

      II. PRZEPISY GRY

1.           Czas gry 4 x 10 min, w turnieju: 4 x 8 minut, z przerwami między I i II kwartą 2 min., między II i III kwartą 5 min., a między III i IV 2 minuty.

2.           W turnieju obowiązuje przepis 4 -ech przewinień dla zespołu w każdej kwarcie, po których wykonywane są rzuty       wolne.

3.           W turnieju po 4-rech przewinieniach indywidualnych zawodnik musi opuścić boisko.

4.           W razie remisu zarządza się 4-5 minutowe dogrywki.

5.           Czas akcji – 24 sekundy. Piłkę trzeba wprowadzić na pole przeciwnika w ciągu 8 sekund.

6.           Nowe 14 sekund zostają przyznane, gdy piłka dotyka obręczy po zbiórce w ataku.

7.           Rzuty wolne są wykonywane za każdy faul obrońców po czwartym faulu drużyny w każdej kwarcie.

8.           W każdej kwarcie zespół ma prawo do 1-minutowej przerwy. W czwartej kwarcie dodatkowo jedną.

9.           Rozgrywki dziewcząt odbywać się będą piłką rozmiar 6, chłopców piłką rozmiar 7.

 

   III. PUNKTACJA

   Za wygrane spotkanie drużyna otrzymuje 2 punkty, za przegrane 1 punkt, za walkower 0 punktów. O kolejności zespołów decydują kolejno:

1.                  większa liczba zdobytych punktów

2.                  jeżeli dwie lub więcej drużyn ma równą liczbę punktów po rozegraniu wszystkich meczów w danej grupie, to o      kolejności miejsc decyduje (-ą) wynik (-i) meczu (-ów) pomiędzy tymi drużynami. 

    Jeżeli liczba punktów w meczach pomiędzy tymi drużynami wciąż jest taka sama, klasyfikację ustala się według      poniższych zasad, w następującej kolejności:  

a.   decyduje różnica koszy pomiędzy zdobytymi a straconymi w meczach pomiędzy zainteresowanymi drużynami.

b.  decyduje większa liczba koszy zdobytych w meczach pomiędzy zainteresowanymi drużynami.

c.   decyduje większa różnica koszy zdobytych do straconych we wszystkich meczach w turnieju.

d.  decyduje większa liczba koszy zdobytych we wszystkich meczach w turnieju.

    Jeżeli powyższe zasady w dalszym ciągu nie dają rozstrzygnięcia, klasyfikację końcową ustala się w drodze losowania.     3. Jeżeli jedna lub więcej  drużyn  zostaje  sklasyfikowanych na  którymkolwiek  etapie zasad  podanych powyżej, to procedury z punktu 2 stosuje się ponownie w stosunku do pozostałych  niesklasyfikowanych drużyn.

 

 

Utworzono: 2023-09-06 22:53

 

Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl
elek. skrzynka podawcza ePUAP: /GZSISS/SkrytkaESP

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl