Zawody odbędą się na pływalni Gdańskiego Ośrodka Sportu Gdańsk-Chełm ul. Chałubińskiego 13.
W zawodach mogą wziąć udział tylko zespoły szkolne, które zarejestrowane są w Systemie Rejestracji Szkół (srs.szs.pl) i dokonają obowiązkowego zgłoszenia zespołu szkolnego do zawodów. Przed zarejestrowaniem zespołu należy zapoznać się z regulaminem zawodów.
Zgłoszenia należy dokonać poprzez www.srs.szs.pl.
Termin zgłoszenia zespołów upływa 30.11.23 r.
Wpisując w zgłoszeniu dane ucznia w rubryce "Dodatkowe informacje" należy podać jakim stylem popłynie wyścig indywidualny. Brak podania w dniu 30.11.2023 r. pełnej listy zawodników z podaniem stylu (uwaga jak wyżej) wyklucza udział zespołu szkolnego w zawodach.
Termin zawodów:
DZIEWCZĘTA - 14 grudnia 2023 r. czwartek (Licealiada godz. 8.20, Igrzyska Młodzieży Szkolnej godz. 10.20, Igrzyska Dzieci godz.12.20)
CHŁOPCY - 15 grudnia 2023 r. piątek (Licealiada godz. 8.20, Igrzyska Młodzieży Szkolnej godz. 10.20, Igrzyska Dzieci godz.12.20,)
PROGRAM MINUTOWY ZAWODÓW
1. LICEALIADA
8:20 – 8:30 weryfikacja zgłoszeń - odprawa opiekunów zespołów szkolnych
8:30 – 9:00 - rozgrzewka
9:00 - 10:00 wyścigi indywidualne
9.00 - 50 m stylem motylkowym – 1 zawodnik
9.15 - 50 m stylem klasycznym – 1 zawodnik
9.30 - 50 m stylem grzbietowym – 1 zawodnik
9.45 - 50 m stylem dowolnym – 1 zawodnik
10.00 - 10.20 start sztafet 4x50 m (styl zmienny - grzbiet, żabka, motylek, dowolny) - kolejności startów wg. ustaleń na odprawie
Dekoracja drużynowa bezpośrednio po zakończeniu zawodów
Dekoracja najlepszych „trójek” w poszczególnych stylach pływackich bezpośrednio po zakończeniu biegów.
2. IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
10:20 – 10:30 weryfikacja zgłoszeń - odprawa opiekunów zespołów szkolnych
10:30 - 11:00 rozgrzewka
11:00 - 12:00 wyścigi indywidualne
11.00 - 25 m stylem motylkowym – 1 zawodnik
11.15 - 25 m stylem klasycznym – 1 zawodnik
11.30 - 25 m stylem grzbietowym – 1 zawodników
11.45 - 25 m stylem dowolnym – 1 zawodników
12.00 - 12.20 start sztafet 4x25 m (styl dowolny) - kolejności startów wg. ustaleń na odprawie
Dekoracja drużynowa bezpośrednio po zakończeniu zawodów
Dekoracja najlepszych „trójek” w poszczególnych stylach pływackich bezpośrednio po zakończeniu biegów.
3. IGRZYSKA DZIECI
12:20 – 12:30 weryfikacja zgłoszeń - odprawa opiekunów zespołów szkolnych
12:30 - 13:00 rozgrzewka
13:00 - 14:00 wyścigi indywidualne
13.00 - 25 m stylem motylkowym – 1 zawodnik
13.15 - 25 m stylem klasycznym – 1 zawodnik
13.30 - 25 m stylem grzbietowym – 1 zawodników
13.45 - 25 m stylem dowolnym – 1 zawodników
14.00 - 14.20 start sztafet 4x25 m (styl dowolny) - kolejności startów wg. ustaleń na odprawie
Dekoracja drużynowa bezpośrednio po zakończeniu zawodów
Dekoracja najlepszych „trójek” w poszczególnych stylach pływackich bezpośrednio po zakończeniu biegów.
lp. | Szkoła | Motylkowy |
| Klasyczny |
| Grzbietowy |
| Dowolny |
| Sztafeta |
| pkt. |
|
| miejsce | punkty | miejsce | punkty | miejsce | punkty | miejsce | punkty | miejsce | punkty |
|
1. | SP 2 | I | 12 | I | 12 | I | 12 | I | 12 | I | 24 | 72 |
2. | SP 85 | II | 10 | III | 9 | II | 10 | VII | 5 | II | 20 | 54 |
3. | PSP | IV | 8 | II | 10 | IX | 3 | IV | 8 | IV | 17 | 46 |
4. | SP 33 | III | 9 | VII | 5 | V | 7 | VI | 6 | III | 18 | 45 |
5. | SP 27 | VII | 5 | V | 7 | VI | 6 | II | 10 | VIII | 13 | 41 |
6. | SP 81 | IX | 3 | IV | 8 | VIII | 4 | III | 9 | VII | 14 | 38 |
7. | SP 42 | VI | 6 | XIII | 0 | IV | 8 | VIII | 4 | VI | 15 | 33 |
8. | STO 2 | V | 7 | IX | 3 | VII | 5 | XI | 1 | V | 16 | 32 |
9. | SP 47 | VIII | 4 | XII | 0 | III | 9 | V | 7 | IX | 12 | 32 |
10. | STO 3 |
|
| VIII | 4 | XI | 1 | IX | 3 | X | 11 | 19 |
11. | SP 48 |
|
| VI | 6 | XIII | 0 | X | 2 | XII | 9 | 17 |
12. | SP 76 | X | 2 | X | 2 | XII | 0 | XIII | 0 | XI | 10 | 14 |
13. | SP 45 |
|
| XI | 1 | X | 2 | XII | 0 |
|
| 3 |
14. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| 0 |
15. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| 0 |
1. | Szkoła Podstawowa nr 2 |
2. | Szkoła Podstawowa nr 8 |
3. | Szkoła Podstawowa nr 33 |
4. | Pozytywna Szkoła Podstawowa nr |
5. | Szkoła Podstawowa nr 42 |
6. | Szkoła Podstawowa nr 94 |
7. | Szkoła Podstawowa nr 47 |
8. | GSS |
9. | Szkoła Podstawowa nr 81 |
10. | Szkoła Podstawowa nr 85 |
11. | Szkoła Podstawowa nr 76 |
12. | III Społeczna Szkoła Podstawowa STO |
13. | Szkoła Podstawowa nr 48 |
14. | II Społeczna Szkoła Podstawowa STO |
15. | Szkoła Podstawowa nr 45 |
16. | ISG |
Wyniki:
lp. | Szkoła | Motylkowy | Klasyczny | Grzbietowy | Dowolny | Sztafeta | Punkty | |||||
|
| msc | pkt | msc | pkt | msc | pkt | msc | pkt | msc | pkt |
|
1. | SP 2 | II | 10 | I | 12 | I | 12 | I | 12 | I | 24 | 70 |
2. | SP 8 | I | 12 | III | 9 | V | 7 | III | 9 | II | 20 | 57 |
3. | SP 33 | IV | 8 | VI | 6 | II | 10 | II | 10 | III | 18 | 52 |
4. | POZYTYWNA | VII | 5 | V | 7 | VI | 6 | IV | 8 | VII | 14 | 40 |
5. | SP 42 | X | 2 | II | 10 | Xe | 2 | VI | 6 | IV | 17 | 37 |
6. | SPMS 94 | XIII | 0 | IV | 8 | IV | 8 | VII | 5 | V | 16 | 37 |
7. | SP 47 | VIII | 4 | XII | 0 | III | 9 | IX | 3 | VIII | 13 | 29 |
8. | GSS | III | 9 | XIV | 0 | XI | 1 | VIII | 4 | VI | 15 | 29 |
9. | SP 81 | V | 7 | XI | 1 | VIII | 4 | X | 2 | IX | 12 | 26 |
10. | SP 85 | XII | 0 | IX | 3 | XII | 0 | V | 7 | XIII | 8 | 18 |
11. | SP 76 | XI | 1 | VII | 5 | XIV | 0 | XIII | 0 | X | 11 | 17 |
12. | III STO | VI | 6 | X | 2 | XIII | 0 | XIV | 0 | XI | 10 | 18 |
13. | SP 48 | IX | 3 |
|
| IX | 3 | XII | 0 | XII | 9 | 15 |
14. | II STO | XIV | 0 | VIII | 4 | Xe | 2 | XI | 1 | XIV | 7 | 14 |
15. | SP 45 | XV | 0 | XV | 0 | VII | 5 |
|
|
|
| 5 |
16. | ISG |
|
| XIII | 0 |
|
|
|
|
|
| 0 |
Szkoły przystępujące do współzawodnictwa muszą się zarejestrować przez system rejestracji szkół srs.szs.pl zgodnie z kalendarzami wojewódzkimi nie później niż do 30 września 2023 roku.
W zawodach startują zespoły szkolne, uczniowie jednej szkoły urodzeni w latach 2011 i młodsi.
Reprezentacja liczy 4 dziewczęta + 1 rezerwowa lub 4 chłopców + 1 rezerwowy.
Każda drużyna wystawia sztafetę oraz po jednym zawodniku w każdym indywidualnym stylu pływackim. Zabroniony jest start tej samej osoby w kilku stylach pływackich. Wszystkie wyniki indywidualne i sztafetowe zaliczane są do klasyfikacji drużynowej.
Podczas zawodów w pływaniu drużynowym przeprowadzona zostanie klasyfikacja indywidualna w następujących stylach pływackich: motylkowym, grzbietowym, klasycznym i dowolnym.
II. Program zawodów
1. dziewczęta
- Wyścigi indywidualne dziewcząt:
25 m stylem motylkowym – 1 zawodniczka,
25 m stylem klasycznym – 1 zawodniczka,
25 m stylem grzbietowym – 1 zawodniczka,
25 m stylem dowolnym – 1 zawodniczka
- Sztafeta 4×25 m stylem dowolnym dziewcząt
2. chłopcy
- Wyścigi indywidualne chłopców:
25 m stylem motylkowym – 1 zawodnik,
25 m stylem klasycznym – 1 zawodnik,
25 m stylem grzbietowym – 1 zawodnik,
25 m stylem dowolnym – 1 zawodnik
- Sztafeta 4 x 25m stylem dowolnym chłopców
III. Przepisy techniczne
· zawody zostaną przeprowadzone zgodnie z przepisami PZP i FINA na pływalni 25 metrowej,
· każdy zawodnik ma prawo startu w 1 konkurencji indywidualnej oraz w 1 sztafecie,
· szkoła może wystawić tylko jedną drużynę w każdej kategorii,
· zawody przeprowadzone są seriami na czas, rozstawienie zawodników w poszczególnych seriach nastąpi na zasadach ogólnych.
IV. Punktacja drużynowa
Sklasyfikowane będą tylko zespoły, które wystawiły sztafetę. Punktację prowadzi się według zajętych miejsc w poszczególnych konkurencjach:
· w indywidualnych: I m. – 12 pkt, II m. – 10 pkt, III m. – 9 pkt, IV m. 8 pkt, V m. 7 pkt,
· w sztafecie: I m – 24 pkt, II m. – 20 pkt, III m. – 18 pkt, IV m. 17 pkt, V m. 16 pkt.
· do punktacji drużynowej zaliczać się będą wszystkie wyniki indywidualne i wynik sztafety.
Drużyna, która nie wystawiła zawodnika w danym wyścigu, nie zdobywa punktów za dany wyścig, jednak nie podlega dyskwalifikacji,
- zawodnik zdyskwalifikowany w danym wyścigu indywidualnym nie zdobywa punktów,
- w przypadku równej liczby punktów o kolejności decyduje miejsce sztafety, a dalej większa liczba
zdobytych miejsc pierwszych, drugich itd.,
- prowadzi się oddzielnie punktację dla dziewcząt i chłopców,
- dodatkowy wyścig po wyczerpaniu w/w kryteriów.