UCZESTNICTWO
W tym roku szkolnym odbędzie się dodatkowy bieg dla kategorii Igrzysk Dzieci (rocznik 2013 i młodsi).
Szkoły chcące przystąpić do zawodów zobowiązane są zarejestrować się w systemie rejestracji szkół (srs.szs.pl) i dokonać zgłoszenia zespołu szkolnego do zawodów (1/2 finału wojewódzkiego) w terminie do 05.04.2024 r. W uwagach proszę wpisać kategorię wiekową zgłaszanej drużyny.
- w zawodach startują reprezentacje szkolne, oddzielnie dziewcząt i chłopców
- zespół składa się z 6 uczniów / uczennic
Do zawodów dopuszczeni zostaną jedynie te/ci zawodniczki/zawodnicy, którzy będą posiadali na piersiach właściwy „NUMER STARTOWY” (nr szkoły/ nr zawodnika do 1-6).
NUMER STARTOWY (wymiary – format kartka A4 – poziomo wys. 21,0 cm x 29,7 cm)
Gdańska Licealiada rocznik 2006 i młodsi
Gdańskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej: rocznik 2009 - 2010
Gdańskie Igrzyska Dzieci: rocznik 2011 – 2012
Gdańskie Igrzyska Dzieci: rocznik 2013 i młodsi
MIEJSCE: Park Jana Pawła II w Gdańsku przy Al. Rzeczypospolitej
TERMINY:
DRUŻYNOWE BIEGI PRZELAJOWE DZIEWCZĄT 09.04.2024 r. (wtorek)
Gdańska Licealiada – dystans - 1500 m
Weryfikacja godz.: 9:30
START godz.: 10:00
Gdańskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej – dystans - 1200 m
Weryfikacja godz.: 10:30
START godz.: 11:00
Gdańskie Igrzyska Dzieci rocznik 2011 - 2012 – dystans - 800 m
Weryfikacja godz.: 11:30
START godz.: 12:00
Gdańskie Igrzyska Dzieci rocznik 2013 i młodsi – dystans - 800 m
Weryfikacja godz.: 12:30
START godz.: 13:00
DRUŻYNOWE BIEGI PRZELAJOWE CHŁOPCÓW 10.04.2024 r. (środa)
Gdańska Licealiada – dystans - 1800 m
Weryfikacja godz.: 9:30
START godz.: 10:00
Gdańskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej – dystans - 1500 m
Weryfikacja godz.: 10:30
START godz.: 11:00
Gdańskie Igrzyska Dzieci rocznik 2011 - 2012 – dystans - 1000 m
Weryfikacja godz.: 11:30
START godz.: 12:00
Gdańskie Igrzyska Dzieci rocznik 2013 i młodsi – dystans - 800 m
Weryfikacja godz.: 12:30
START godz.: 13:00
Brak listy zgłoszeniowej wygenerowanej w SRS lub brak prawidłowego oznaczenia zawodników będzie skutkowało niedopuszczeniem sztafety do zawodów.
Finały wojewódzkie odbędą się w 12.04.2024 r. w Gdyni.
Klasy IV i młodsi:
I miejsce Szkoła Podstawowa nr 81 - awans do finału wojewódzkiego
II miejsce Szkoła Podstawowa nr 27 - awans do finału wojewódzkiego
III miejsce Szkoła Podstawowa nr 48
IV miejsce Szkoła Podstawowa nr 89
V miejsce Szkoła Podstawowa nr 85
VI miejsce Szkoła Podstawowa nr 8
VII miejsce Szkoła Podstawowa nr 33
VIII miejsce Szkoła Podstawowa nr 75
IX miejsce Szkoła Podstawowa nr 80
X miejsce Szkoła Podstawowa nr 19
XI miejsce Szkoła Podstawowa nr 6
XII miejsce Szkoła Podstawowa nr 69
Klasy V - VI
I miejsce Szkoła Podstawowa nr 81 - awans do finału wojewódzkiego
II miejsce Szkoła Podstawowa nr 33 - awans do finału wojewódzkiego
III miejsce Szkoła Podstawowa nr 8
IV miejsce Szkoła Podstawowa nr 27
V miejsce Szkoła Podstawowa nr 80
VI miejsce Szkoła Podstawowa nr 89
VII miejsce Szkoła Podstawowa nr 85
VIII miejsce Szkoła Podstawowa nr 79
IX miejsce Szkoła Podstawowa nr 6
X miejsce Szkoła Podstawowa nr 48
XI miejsce Szkoła Podstawowa nr 75
XII miejsce Szkoła Podstawowa nr 42
KLASY IV i młodsze
I miejsce Szkoła Podstawowa nr 8 - awans do finałów wojewódzkich
II miejsce Szkoła Podstawowa nr 33 - awans do finałów wojewódzkich
III miejsce Szkoła Podstawowa nr 27
IV miejsce Szkoła Podstawowa nr 48
V miejsce Szkoła Podstawowa nr 81
VI miejsce Szkoła Podstawowa nr 6
VII miejsce Szkoła Podstawowa nr 75
VIII miejsce Szkoła Podstawowa nr 85
IX miejsce Pozytywna Szkoła Podstawowa
X miejsce Szkoła Podstawowa nr 89
XI miejsce Szkoła Podstawowa nr 80
XII miejsce Szkoła Podstawowa nr 79
XIII miejsce Szkoła Podstawowa nr 69
Klasy V - VI
I miejsce Szkoła Podstawowa nr 75 - awans do finału wojewódzkiego
II miejsce Szkoła Podstawowa nr 27 - awans do finału wojewódzkiego
III miejsce Szkoła Podstawowa nr 6
IV miejsce Szkoła Podstawowa nr 33
V miejsce Szkoła Podstawowa nr 8
VI miejsce Pozytywna Szkoła Podstawowa
VII miejsce Szkoła Podstawowa nr 89
VIII miejsce Szkoła Podstawowa nr 81
IX miejsce Szkoła Podstawowa nr 85
X miejsce Szkoła Podstawowa nr 48
XI miejsce Szkoła Podstawowa nr 80
XII miejsce II STO
1. W zawodach startują reprezentacje szkolne, oddzielnie dziewcząt i chłopców 2. Zespół składa się z 6 uczniów/uczennic szkoły:
a. 6 uczniów/uczennic - grupa młodsza urodzeni w 2013r. i młodsi,
b. 6 uczniów/uczennic - grupa starsza roczniki 2011-2012.
3. Osobna klasyfikacja dla grupy młodszej i starszej.
4. Finały wojewódzkie odbędą się tylko w kategorii drużynowej.
• dziewczęta rocznik 2013 i młodsze - biegi na dystansie 600 m – 800 m,
• chłopcy rocznik 2013 i młodsi - biegi na dystansie 600 m – 800 m,
• dziewczęta rocznik 2011 -2012 - biegi na dystansie 800 m – 1000 m,
• chłopcy rocznik 2011 -2012 - biegi na dystansie 800 m – 1000 m.
Dystanse dostosowane do warunków terenowych, ukształtowania terenu i innych czynników.
Start wspólny w poszczególnych kategoriach. Drużyny ustawiają się w rzędach po 6 zawodników; wyznaczeni przez nauczyciela liderzy na linii startu, pozostali zawodnicy, wg ustaleń drużyn, za nimi.
Suma miejsc na mecie zdobytych przez wszystkich członków zespołu decyduje o jego miejscu w klasyfikacji drużynowej.
Prowadzona będzie klasyfikacja drużynowa dla poszczególnych biegów i kategorii.
W przypadku ukończenia biegu przez mniej niż 6 zawodników do punktacji dodaje się ostatnie miejsce + 1pkt za każdego zawodnika - do 6 wyników. Przy takiej samej liczbie punktów dwóch lub więcej zespołów o kolejności decyduje wyższe miejsce najlepszego zawodnika.
Zawodnicy mogą startować w kolcach lekkoatletycznych.
Ewentualne finały ogólnopolskie będą rozgrywane tylko w kategorii drużynowej.