Koordynator: Skalski Krzysztof []
Szkoły przystępujące do współzawodnictwa muszą się zarejestrować przez system rejestracji szkół srs.szs.pl zgodnie z kalendarzami wojewódzkimi nie później niż do 30 września 2019 roku.
Szkoły chcące przystąpić do zawodów zobowiązane są zarejestrować się w systemie rejestracji szkół (srs.szs.pl) i dokonać zgłoszenia do 24.04.2024 r.
Miejsce zawodów: Gdański Stadion Lekkoatletyczny, Grunwaldzka 244
Termin: 07.05.2024 (wtorek)
Szkoły, które zgłoszą się po terminie nie będą mogły uczestniczyć w zawodach.
Weryfikacja dziewcząt godzina 9.00
Weryfikacja chłopców godzina 12.00
Grupy zostaną przydzielone po weryfikacji
czwórbój dziewcząt:
do zawodów zgłosiły się następujące zespoły: SP 80/ SP 39/ SP 89/ SP 19/ SP 75/ SP 8/ SP 6/ SP 27/ SP 81/ SP 79/ SP 85/SP 48/ III STO/ SP 29
Zespoły zostały podzielone na trzy grupy
Grupa A :
SP 75/ SP 8/ SP 85/ SP 80
Grupa B :
SP 27/ SP 48/ III STO/ SP 89/ SP 6
Grupa C :
SP 79/ SP 39/ SP 19/ SP 81/ SP 29
kolejność rozgrywania konkurencji:
Grupa A: skok w dal/ 60 m/ p.pal/ 600m
Grupa B: 60m/ p.pal/ skok w dal/ 600m
Grupa C: p.pal/ skok w dal/ 60m/600m
Czwórbój chłopców
Do zawodów zgłosiły się następujące zespoły: SP 79/ SP 39/ SP 80/ SP 89/ SP 19/ SP 75/ SP 8/ SP 27/ SP 81/ SP 85/ II STO/ SP 48/ III STO/ SP 29
zespoły zostały podzielone na trzy grupy:
grupa A
SP 27/ SP 85/ SP 89/ SP 81
Grupa B
SP 75/ SP 8/ SP 39/ SP 79/ III STO
Grupa C
SP 80/ SP 19/ SP 48/ II STO/ SP 29
kolejność rozgrywania konkurencji:
Grupa A: skok w dal/ 60 m/ p.pal/ 1000m
Grupa B: 60m/ p.pal/ skok w dal/ 1000m
Grupa C: p.pal/ skok w dal/ 60m/1000m
W skoku w dal oraz rzucie p.pal obowiązują trzy próby.
I miejsce SP 81 1082 pkt - awans do finału wojewódzkiego
II miejsce SP 8 1066 pkt- awans do finału wojewódzkiego
III miejsce SP 79 869 pkt
IV miejsce SP 27 852 pkt
V miejsce SP 80 691 pkt
VI miejsce SP 89 650 pkt
VII miejsce SP 39 606 pkt
I miejsce SP 75 1325 pkt - awans do finału wojewódzkiego
II miejsce SP 27 1171 pkt - awans do finału wojewódzkiego
III miejsce SP 85 1067 pkt
IV miejsce SP 8 1001 pkt
V miejsce SP 6 964 pkt
VI miejsce SP 89 920 pkt
VII miejsce SP 81 885 pkt
VIII miejsce SP 79 784 pkt
IX miejsce SP 39 740 pkt
1. W zawodach startują reprezentacje szkół podstawowych oddzielnie dziewcząt i chłopców,
2. Reprezentacja składa się z 6 uczniów/uczennic urodzonych w roku 2011 i młodszych.
1. bieg 60 m,
2 rzut piłką palantową (do 150 g),
3. skok (dla całego zespołu) w dal ze strefy lub wzwyż ,
4. bieg: dla dziewcząt 600 m, dla chłopców 1000 m
Kolejność rozgrywania konkurencji jest dowolna z tym, że bieg długi musi być rozgrywany jako ostatnia konkurencja.
Bieg 60 m
- bieg będzie rozgrywany w seriach na czas;
- zawodnicy startują z bloków i powinni biec po przydzielonym im torze od startu do met;.
- zawodnik zostaje wyeliminowany z biegu po trzecim falstarcie zachowując prawo startu w następnych konkurencjach.
Skok w dal
- strefa jest częścią rozbiegu, posypana kredą;
- szerokość strefy równa się szerokości rozbiegu, a długość wynosi 100 cm.;
- końcem strefy powinna być belka z plasteliną. W skład strefy nie wchodzi plastelina; - każdy zawodnik ma prawo do 3-ch prób;
- pomiaru dokonujemy od najbliższego śladu zostawionego przez czubek buta w strefie; - jeżeli zawodnik odbije się przed strefą, pomiaru dokonujemy od początku strefy; - pozostałe przepisy jak w skoku w dal.
Skok wzwyż
- pierwsza wysokość ustalana jest bezpośrednio przed konkursem, przy czym w zawodach obowiązują następujące wysokości:
dla dziewcząt – do 140 cm co 5 cm, powyżej co 3 cm dla chłopców – do 160 cm co 5 cm, powyżej co 3 cm
- przekroczenie płaszczyzny skoku (na zewnątrz stojaków), bez strącenia poprzeczki nie powoduje zaliczenia próby jako nieudanej.
W przypadku strącenia poprzeczki przy schodzeniu ze skoczni, po prawidłowo wykonanym skoku, nie należy próby zaliczać jako nieważnej, lecz poinformować (ostrzec) zawodnika, że w przypadku powtórzenia się takiej sytuacji skok uznany zostanie za “nieważny”.
Rzut piłką palantową
- rzuty wykonuje się w dowolny sposób prawą lub lewą ręką, z miejsca lub rozbiegu;
- każdy startujący zawodnik ma prawo do wykonania jednego rzutu próbnego, a następnie trzy rzuty w konkursie; - odległość uzyskaną przez zawodnika ocenia sędzia z dokładnością do 0,5 m.; - liczy się najlepszy rezultat;
- pomiaru dokonuje się w linii prostopadłej do osi rzutu na niekorzyść zawodnika.
Bieg 600 m i 1000 m
- biegi rozgrywane będą w seriach na czas.
- wyniki przelicza się na punkty według tabel czwórbojowych;
- suma osiągniętych punktów za cztery konkurencje daje ostateczny rezultat każdego zawodnika;
- na wynik drużyny składają się końcowe rezultaty 5 najlepszych zawodników (z 6 startujących);
- w przypadku równej liczby punktów uzyskanych przez dwie lub więcej szkół przyznaje się miejsca dzielone; - przy jednakowej liczbie punktów uzyskanych przez szkoły zajmujące miejsca od I do III o wyższej lokacie decyduje wynik w czwórboju najlepszego zawodnika, a jeżeli to nie wyłoni I–III miejsca to kolejno wyniki kolejnych zawodników.