UWAGA!!! Z przyczyn niezależnych zmiana terminu rozgrywek II rundy piłki nożnej!!!

Turniej rozegrany zostanie jednego dnia.

Miejsce rozgrywania zawodów: obiekty sportowe KS Gedania 1922 ul. Hallera 201

Gr. F: SMS Ged/ SP 18/ SP 2

Gr. G: SP 12/ SP 79/ SP 84

Gr. H: SP 81/ SP DLS/ SP 89

Gr. I: SP 17/ SP 85/ SP 80

W II rundzie system „każdy z każdym” (każda z grup rozgrywa mecze na jednym boisku). Do dalszego etapu awans uzyskają dwa najlepsze zespoły z każdej grupy

Runda finałowa:

1. F 1 – G 2 (ćwierćfinał nr 1)
  2. H 2 – I 1  (ćwierćfinał nr 2)
  3. H 1 – I 2 (ćwierćfinał nr 3)
  4. F 2  - G 1 (ćwierćfinał nr 4)
  5. Wygrany ćwierćfinału nr 1 – Wygrany ćwierćfinału nr 2 (półfinał 1)
  6. Wygrany ćwierćfinału nr 3 – Wygrany ćwierćfinału nr 4 (półfinał 2)
  7. Mecz o III m-ce
  8. Mecz o I miejsce

Utworzono: 2024-04-14 21:33

Piłka nożna dziewcząt - zapisy

Szkoły chcące przystąpić do zawodów (piłka nożna dziewcząt) zobowiązane są zarejestrować się w systemie rejestracji szkół (srs.szs.pl) i dokonać zgłoszenia do 11.04.2024 r.

Terminarz i system rozgrywek zostanie opublikowany po zamknięciu listy uczestniczących szkół.

Szkoły, które zgłoszą się po terminie nie będą mogły uczestniczyć w zawodach.

Utworzono: 2024-04-02 14:01

I runda - piłka nożna chłopców - Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Do rozgrywek piłki nożnej chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej zgłosiły się 23 zespoły, które zostały podzielone na 4 grup eliminacyjne (rozstawienie na podstawie ubiegłorocznych rozgrywek Igrzysk Młodzieży Szkolnej). Do kolejnej rundy awansują po 3 najlepsze zespoły z każdej grupy.

W grupie system rozgrywek "każdy z każdym".

W kolejnej rundzie (12 zespołów) utworzone zostaną 4 trzydrużynowe grupy. Awans do dalszej rundy dwa najlepsze zespoły. Zawody rozegrane zostaną wiosną 2024 r.

Turniej finałowy (8 zespołów) - 2 grupy czterodrużynowe. Dwie najlepsze awans do finału.

I runda

Gr. A: SMS GED/ SP 80/ SP 6/ SP 48/ SP DLS/ SP 50

Gr. B: SP 85/ SP 12/ SP 27/ SP 76/ SP 29/ SP 2

Gr. C: SP 81/ SP 56/ SP 18/ SP 43/ SP42/SP84

Gr. D: SP 1/ SP 79/ SP 69/ SP 89/ GASP/ SP 17

Mecze rozgrywane będą 4 na boiskach przy ulicy Grunwaldzkiej 244 w dniu 11.10.2023 r.

Eliminacje piłki nożnej chłopców - Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Szkoły chcące przystąpić do zawodów zobowiązane są zarejestrować się w systemie rejestracji szkół (srs.szs.pl) i dokonać zgłoszenia do 04.10.2023 r.

UCZESTNICTWO

Data i termin eliminacji: 11.10.2023 r.(środa)

Program minutowy zostanie podany po zebraniu zgłoszeń.

Regulamin dyscypliny

Szkoły przystępujące do współzawodnictwa muszą się zarejestrować przez system rejestracji szkół srs.szs.pl

I. UCZESTNICTWO

1.               Drużynę stanowią uczniowie szkoły podstawowej, roczniki 2009-2010, oddzielne zawody dla dziewcząt i chłopców

2.               Zespół liczy maksymalnie 12 zawodniczek/zawodników (w całym turnieju).

3.               Gospodarz zawodów odpowiada za udostępnienie piłek meczowych oraz znaczników dla zespołów.. Na rozgrzewkę     drużyny powinny zgłaszać się z własnymi piłkami.

II. PRZEPISY GRY

Zawody rozgrywane są zgodnie z niniejszym regulaminem. Pozostałe zasady nie określone w regulaminie –zgodnie z         przepisami PZPN.

1             Zespół składa się z 5 zawodników w polu + bramkarz;

2             Zawody powinny być rozgrywane na boisku o nawierzchni trawiastej o wymiarach szerokość 20 –32 m,  długość 40 – 56 m, bramki: 5 x 2 m, dopuszcza się na niższych szczeblach bramki 3 x2 m.;

3.    Czas gry: 2 x 10 - 20 minut + do 5 minut przerwa,

4.    Obuwie: zgodne z wymogami obiektu sportowego, na którym odbywać się będzie turniej.

4.            Piłka: rozmiar „5”,

5.            Pole karne: prostokąt o wymiarach 7 x 15 m (w przypadku o wymiarach boiska 20 x 40 m, pole bramkowe wyznacza półłuk o promieniu 6 m (pole jak w piłce ręcznej),

6.            Bramkarz może chwytać piłkę rękami tylko w polu karnym,

7.            Gra bez “spalonego”;

8.            Zmiany hokejowe (błędy będą karane w następujący sposób: strata piłki lub rzut wolny pośredni);

9.            Rzut karny z 7 m przy bramkach 3 x 2 m lub 9 m przy bramkach 5 x 2 m.

10.         Rzut od bramki wybijany jest z tzw. „piątki” (czyli z piłki nieruchomo stojącej na ziemi w obrębie pola karnego).   11. Rzut od bramki wybijany jest z „piątki” tylko w obrębie własnej połowy (piłka musi dotknąć podłoża na własnej połowie);

12.          Bramkarz po chwycie piłki z akcji wprowadza piłkę do gry w obrębie własnej połowy; piłka wprowadzona do gry przez bramkarza nie może przekroczyć linii środkowej boiska,

13.          Za złe wprowadzenie przez bramkarza przyznaje się drużynie przeciwnej rzut wolny pośredni, wykonywany z linii środkowej boiska z miejsca jej przekroczenia. W tym przypadku nie obowiązuje przepis o „prawie korzyści”.

14.          Rozpoczęcie i wznowienie gry ze środka boiska traktowane jest jako rzut wolny pośredni.

15.          Piłka z rozpoczęcia/wznowienia gry może zostać zagrana do tyłu.

16.          Podczas wykonywania stałych fragmentów gry zawodnicy drużyny przeciwnej musza znajdować się przynajmniej w odległości 5 m od piłki.

17.          Wybicie piłki z autu powinno być wykonane nogą z linii bocznej boiska (piłka stojąca).

18.          Stosowane są kary wychowawcze: 1min., 2min. i dyskwalifikacja (wykluczenie z gry- zawodnik ukarany opuszcza boisko na czas kary). Za wybitnie niesportowe zachowanie sędzia może od razu ukarać czerwoną kartką (usuniętego zawodnika nikt nie może zastąpić do końca spotkania).

III. PUNKTACJA

Za wygrane spotkanie drużyna otrzymuje 3 punkty, za remis - 1 punkt, za przegrane 0 punktów.      O kolejności zespołów decydują kolejno:

1.                  większa liczba zdobytych punktów,

2.                  jeżeli dwie lub więcej drużyn uzyska tę samą liczbę punktów:

a.                 bezpośrednie spotkanie pomiędzy zainteresowanymi zespołami;

b.                 korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach tych drużyn;

c.  lepsza różnica bramek w całym turnieju;

d.  większa liczba zdobytych bramek w całym turnieju.

3.                  jeżeli powyższe punkty nie przyniosą rozstrzygnięcia należy przeprowadzić rzuty karne między zainteresowanymi zespołami.

W meczach, które muszą wyłonić zwycięzcę, w przypadku remisu, przeprowadza się dogrywkę trwająca 2 x 5 minut.  Następnie, jeśli dogrywka nie wyłoni wygranych należy przeprowadzić konkurs rzutów karnych po 5, potem po razie        do skutku

Utworzono: 2023-08-31 11:08