Drużynowa Lekkoatletyka dziewcząt i chłopców
Program minutowy:
9.15 - 9.30 Weryfikacja zgłoszeń
9.40 w dal dz. / oszczep chł i dz /chód chł
9.55 chód dz
10.05 100m dz / kula chł
10.20 100m chł
10.35 300m dz / w dal chł
10.50 300m chł / kula dz
11.05 600m dz / wzwyż dz i chł
11.15 600m chł
11.25 100m dz Finał
11.30 100m chł finał
11.40 1000m dz
11.50 1000m chł
12.00 4x100m dz
12.15 4x100m chł
12.30 podsumowanie
Szkoły chcące przystąpić do zawodów zobowiązane są zarejestrować się w systemie rejestracji szkół (srs.szs.pl) i dokonać zgłoszenia do 24.04.2024 r.
Termin 08.05.2024 (środa)
Szkoły, które zgłoszą się po terminie nie będą mogły uczestniczyć w zawodach.
W celu sprawnego ustalenia programu minutowego proszę o wpisanie w systemie srs w rubryce "dodatkowe informacje" konkurencje w której będzie startowała dana osoba do dnia 04.05.2024 do godziny 20.00. Osoby które nie będą miały wpisanej konkurencji lub wpisana konkurencja będzie po terminie nie będą dopuszczone do zawodów!!!
Do zawodów zgłosiły się następujące zespoły:
chłopcy: SP 79, SP 80, SP 89, SP 27, SP 75, SP 85, SP 83, SP 33, SP 81, II STO, SP 8
dziewczęta: SP 79, SP 18, SP 27, SP 58, SP 75, SP 85, SP 33, SP 81, II STO, SP 8
Data i miejsce zawodów:
08.05.2024/ stadion GOS ul. Grunwaldzka 244 Gdańsk
weryfikacja zgłoszeń godzina 9.00
Program minutowy zostanie podany po zamknięciu zapisów
I. Uczestnictwo:
- drużynę stanowią uczniowie szkoły urodzeni w latach 2009 – 2010,
- zespół liczy maksymalnie 10 zawodniczek/zawodników,
- zawodniczka/k ma prawo startu w dwóch konkurencjach i sztafecie (z wyłączeniem biegów 600 m, 1000 m K i M),
- szkoła ma prawo wystawić nie więcej niż 3 zawodników w konkurencji biegowej oraz 2 w konkurencji technicznej w i jedną sztafetę.
Sposób realizacji:
- biegi w seriach na czas,
- 100 m w seriach + finał
- w konkurencjach technicznych po 4 próby.
Konkurencje dziewcząt:
Blok szybkościowy: 100 m, 300 m.
Blok wytrzymałościowy: 600 m, 1000 m.
Blok skocznościowy: skok w dal, skok wzwyż.
Blok rzutów: pchnięcie kulą (3 kg), rzut oszczepem 500gr
chód 1000m
Sztafeta 4 x 100 m.
Konkurencje chłopców:
Blok szybkościowy: 100 m, 300 m.
Blok wytrzymałościowy: 600 m, 1000 m.
Blok skocznościowy: skok w dal, skok wzwyż.
Blok rzutów: pchnięcie kulą (5 kg),rzut oszczepem 600gr
chód 1000m
Sztafeta 4 x 100 m.
III. Punktacja:
- osiągnięte w bezpośredniej rywalizacji wyniki przelicza się na punkty wg wzoru: 1miejsce - 12pkt ; 2 miejsce 10 pkt; 3 miejsce -9 pkt; 4 miejsce 7pkt; 5 miejsce 6 pkt; 6 miejsce - 5 pkt; 7 miejsce - 4 pkt ; 8 miejsce - 3 pkt ; 9 miejsce - 2 pkt ; 10 miejsce 1 pkt
- na wynik drużyny składa się 10 (lub mniej) wyników tj. po 2 najlepsze wyniki z każdego z bloków (szybkościowy, wytrzymałościowy, skocznościowy, rzutowy, chód) oraz 4 najlepsze z pozostałych (w tym ewentualnie sztafeta jeśli punkty za nią uzyskane są wyższe od 4 pozostałych),
- przy jednakowej liczbie punktów uzyskanych przez szkoły zajmujące miejsca od I do III o wyższej lokacie decydują:
- ilość pierwszych miejsc
- ilość drugich miejsce
- ilość trzecich miejsc
100m
I miejsce: Oktawian Buczyński SP 83 12.30
II miejsce: Szymon Wierejko SP 27 12.78
III miejsce: Stanisław Kołodziej SP 8 12,89
IV miejsce Piotr Kkowalski SP 80 13.10
V miejsce Filip Parzyk SP 27 13.20
VI miejsce Arsemal Olszewski SP 80 13.43
VII miejsce Kuba Piasta SP 27 13.66
VIII miejsce Szymon Piotrowski SP 81 14.06
300m
I miejsce: Michał Cholewiński SP 75 42.84
II miejsce: Antoni Rzeszotowski SP 8 43.11
III miejsce: Oliwier Sołoduch SP 27 44.28
IV miejsce Szymon Olkowski SP 8 44.65
V miejsce Stanisław Susol SP 81 45.75
VI miejsce Antoni Wysocki SP 80 46.16
VII miejsce Filip Kołodziejski II STO 48.76
VIII miejsce Oskar Fronczek SP 80 51.84
IX miejsce Wiktor Skup SP 80 53.16
X miejsce Kamil Lipski SP 8 53.76
XI miejsce Wiktor Sokołowski II STO 54.82
600m
I miejsce: Gosicki Krzysztof II STO 1.42.52
II miejsce: Aleksander Derewanko SP 80 1.45.16
III miejsce: Igor Bagiński SP 85 1.45.51
IV miejsce Paweł Mazurowski SP 8 1.45.60
V miejsce Miłosz Szwagiński SP 27 1.47.07
VI miejsce Antoni Sokołowski SP 81 1.51.04
1000m
I miejsce: Michał Łęgowski SP 81 3.00.25
II miejsce: Kuba Kieliszczyk SP 80 3.06.15
III miejsce: Krystian Kosznik II STO 3.15.60
IV miejsce Jakub Kalisz SP 33 3.23.72
V miejsce Artur Howeiko SP 8 3.40.92
VI miejsce Tymoteusz Maciejewski SP 8 3.41.20
4x100m
I miejsce: SP 27 51.80
II miejsce: SP 8 52.22
III miejsce: SP 80 53.01
IV miejsce SP 81 53.90
Chód 1km
I miejsce: Andrzej Baoban SP 85 5.41.76
II miejsce: Łukasz Miecznikowski SP 80 5.42.44
III miejsce: Pruszak Kacper II STO 5.42.86
IV miejsce Kowalewski Tomasz SP 80 5.43.39
V miejsce Friz Adam Sp 27 5.44.26
VI miejsce Bieschke Krzysztof SP 27 5.59.79
VII miejsce Piotr Maderski SP 81 6.00.26
VIII miejsce Kamil Lipski SP 8 6.02.96
IX miejsce Stefan Wyrwał SP 8 6.06.89
X miejsce Nowakowski Hubert II STO 6.18.46
XI miejsce Jan Biernat II STO 6.22.85
XII miejsce Dominik Michalak SP 81 6.24.18
Pchnięcie kulą
I miejsce: Bujalski Mateusz SP 27 8.20
II miejsce: Uzarczyk Borys SP 33 7.84
III miejsce: Stanisław Susol SP 81 7.68
IV miejsce Łęgowski Michał SP 81 7.42
V miejsce Jońca Piotr II STO 7.22
VI miejsce Krasnowski Patryk SP 80 6.73
VII miejsce Kalisz Kuba SP 33 6.10
VIII miejsce Ichnatowicz Piotr SP 80 5.34
rzut oszczepem
I miejsce: Olivier Malinowski SP 8 26.06
II miejsce: Mateusz Bujalski SP 27 22.00
III miejsce: Max Mezei SP 85 19.25
IV miejsce Łukasz Miecznikowski SP 80 19.11
V miejsce Piotr Ichnatowicz SP 80 19.03
VI miejsce Krzysztof Bursztyński SP 75 18.94
VII miejsce Szymon Olkowski SP 8 15.20
Skok w dal
I miejsce: Buczyński Oktawian SP 83 5.45
II miejsce: Szymon Wierejko SP 27 5.39
III miejsce: Filip Parzyk SP 27 5.11
IV miejsce Stanisław Kołodziej SP 8 5.01
V miejsce Rudowski Hubert SP 80 4.95
VI miejsce Szymon Piotrowski SP 81 4.83
VII miejsce Jakub Urbański SP 8 4.47
VIII miejsce Płachecki Kajetan SP 81 4.24
Skok w zwyż
I miejsce: Piasta Kuba SP 27 145
II miejsce: Olivier Malinowski SP 8 145
III miejsce: Piotr Maderski SP 81 140
IV miejsce Kowalski Piotr SP 80 140
V miejsce Babiuch Szymon SP 85 135
VI miejsce Skup Wiktor SP 80 135
VII miejsce Wyrwał Stefan SP 8 130
VIII miejsce Sokołowski Antoni SP 81 115
Klasyfikacja drużynowa:
I miejsce SP 27
II Miejsce SP 8
III miejsce SP 80
100m
I miejsce: Weronika Janeczek SP 79 12.75
II miejsce: Kinga Burczyc SP 19 13.09
III miejsce: Milena Brzóska SP 8 13.29
IV miejsce Zofia Zajączkowska Sp 79 13.61
V miejsce Malwina Rusak SP 27 14.27
VI miejsce Karolina Saichuk SP 58 14,83
VII miejsce Laura Klinkosz SP 75 15.10
VIII miejsce Julia Gibała SP 81 15.64
300m
I miejsce: Weronika Janeczek SP 79 42.59
II miejsce: Kinga Burczyc SP 18 42.98
III miejsce: Milena Brzóska SP 8 43.91
IV miejsce Zofia Zajączkowska SP 79 45.27
V miejsce Alicja Skubich SP 58 47,21
VI miejsce Laura Mazurek SP 81 54.40
VII miejsce Natalia Fałtynowicz SP 81 55.28
VIII miejsce Weronika Lepek SP 27 55.51
600m
I miejsce: Ala Neuman SP 85 1.54.51
II miejsce: Weronika Gaik SP 81 1.55.32
III miejsce: Kokłowska Alicja SP 75 1.56.19
IV miejsce Zofia Cejman SP 75 1.59.49
V miejsce Wiktoria Romanowska SP 8 2.01.29
VI miejsce Zofia Gierasik SP 8 2.01.88
VII miejsce Anna Kulczyńska SP 85 2.03.28
VIII miejsce Amelia Jankowiak SP 81 2.03.88
IX miejsce Hanna Wiśniewska SP 85 2.07.89
1000m
I miejsce: Natalia Żylewska SP 75 3.41.63
II miejsce: Dorota Koniorska SP 81 3.44.87
III miejsce: Antonia Cieslikiewicz SP 81 3.51.36
4x100m
I miejsce: SP 8 57.43
II miejsce: SP 75 59.01
III miejsce: SP 27 1.00.25
IV miejsce SP 85 1.02.11
V miejsce SP 81 1.03.18
chód 1km
I miejsce: Zofia Gierasik SP 8 5.35.56
II miejsce: Maja Chojnowska SP 75 5.51.34
III miejsce: Aleksandra Kacperska SP 8 6.00.63
IV miejsce Kornelia Antos SP 8 6.10.11
V miejsce Zuzia Dzięba SP 85 6.21.33
VI miejsce Ala Bartosz SP 81 6.39.96
VII miejsce Arina Grennebikova SP 27 6.42.13
VIII miejsce Oliwia Sikora SP 85 6.43.21
pchnięcie kulą:
I miejsce: Maja Jabłońska SP 8 10.29
II miejsce: Malwina Rusak SP 27 7.53
III miejsce: Zofia Dawidowska SP 27 7.30
IV miejsce Stenka Natalia SP 75 7,01
V miejsce Gniaź Amelia SP 75 6,77
VI miejsce Szutkowska Kinga SP 85 6.25
VII miejsce Marcinali Zofia SP 85 6.23
VIII miejsce Mazurek Laura SP 81 5.57
rzut oszczepem
I miejsce: Aleksandra Kacperska SP 8 28.32
II miejsce: Gniaź Amelia SP 75 22.28
III miejsce: Maja Jabłońska SP 8 16.94
IV miejsce Zofia Dawidowska SP 27 10.54
skok w dal
I miejsce: Weronika Gaik SP 81 4.83
II miejsce: Monika Pietrzak SP 27 4.71
III miejsce: Karolina Sajchuk SP 58 4.55
IV miejsce Amelia Jankowiak SP 81 4,11
V miejsce Lepek weronika SP 27 3,94
skok wzwyż
I miejsce: Monika Pietrzak SP 27 135
II miejsce: Anna Kulczyńska SP 85 130
III miejsce: Arina Grebennikova SP 27 125
IV miejsce Alicja Skubich SP 58 125
V miejsce Zuzanna Dziemba SP 85 120
VI miejsce Antonina Cieślikiwicz SP 81 115
Klasyfikacja Drużynowa:
I miejsce SP 8
II miejsce SP 27
III miejsce SP 75
IV miejsce SP 81
V miejsce SP 85
VI miejsce SP 79
VII miejsce SP 18
VIII miejsce SP 58
Szkoły przystępujące do współzawodnictwa muszą się zarejestrować przez system rejestracji szkół srs.szs.pl zgodnie
ZAPISY w SRS – Szkolna Liga LA.
W zgłoszeniu szkoły prosimy wpisać w rubryce „informacje dodatkowe” przy każdym z zawodników należy wpisać konkurencje, w której startuje uczeń.
1. W zawodach startują zawodnicy, reprezentujący swoje szkoły podstawowej, roczniki 2009 – 2010.
2. W finałach wojewódzkich startują reprezentanci powiatów, wg przyznanych limitów na dany rok szkolny oraz najlepsza sztafeta składająca się z uczniów jednej szkoły 4x 100m, dla której nie obowiązuje limit startowy.
3. Do finałów wojewódzkich Powiatowy Organizator Sportu dostarcza zgłoszenie zawodników na przygotowanym przez WSZS formularzu w terminie określonym przez komunikat organizacyjny imprezy.
II. PUNKTACJA
Punktacja wg regulaminu WSZS. Punkty do klasyfikacji szkół naliczane są tylko z zawodów wojewódzkich.
III. KONKURENCJE:
Dziewczęta: 100m,300m, 600m, sztafeta 4x100m, skok w dal, skok wzwyż, kula (3kg), oszczep (500g), chód 1000m
Chłopcy: 100m, 300m, 600m, 1000m, sztafeta 4x100m, skok w dal, skok wzwyż, kula (5kg), oszczep (600g), chód 1000m
IV. REGULAMIN ZAWODÓW
1. W zawodach obowiązuje regulamin WSZS w Gdańsku, a następnie przepisy PZLA.
2. Obowiązuje sprzęt dla grupy wiekowej młodzików.
3. Zawodnik ma prawo startu w dwóch konkurencjach i sztafecie, a w przypadku biegów na 600m i dłuższych w jednej z nich i w sztafecie.
4. Sztafetę tworzą uczniowie jednej szkoły.
5. Zawodnik startujący w sztafecie nie obciąża limitów startujących z powiatu.
6. W biegach na 100m . rozegrane zostaną eliminacje i finał (o awansie do finału decydują osiągnięte czasy), pozostałe biegi – serie na czas.
7. W konkurencjach technicznych – 3 próby mierzone, finał dla 8 najlepszych zawodników, dodatkowe 2 próby.
8. W zawodach można startować w kolcach do 6 mm (nie dłuższych).
9. Na finał młodzież zgłasza się z własnymi numerami startowymi oraz pałeczkami (startujący w sztafecie).